Trwa ładowanie...

Morgan Freeman szuka śmierci we Włoszech. Nowy projekt wybitnego reżysera

Morgan Freeman będzie producentem i gwiazdorem nowego filmu Petera Greenawaya – "Lucca Mortis". Aktor ma już 82 lata, ale wcale nie myśli o emeryturze. Oprócz filmu Greenawaya pracuje nad trzema innymi.

Morgan Freeman szuka śmierci we Włoszech. Nowy projekt wybitnego reżyseraŹródło: Getty Images
d2p8ck9
d2p8ck9

O współpracy Morgana Freemana i Petera Greenawaya dowiedział się serwis "Variety". Scenariusz "Lucca Mortis" ma się koncentrować na pisarzu z nowojorskiej dzielnicy Małe Włochy, który wybiera się do tytułowego miasta na zachód od Florencji. Mężczyzna podąży śladami przodków i zajmie się niedokończonymi sprawami. I, jak sugeruje "śmiertelny tytuł", umrze na włoskiej ziemi.

Obejrzyj: Gerard Butler dla WP. O kulisach pracy i miłości do Nicka Nolte

Freeman nie tylko zagra główną rolę, ale także zajmie się produkcją razem z Lori McCreary i Keesem Kasanderem. Wieloletnim współpracownikiem Petera Greenawaya, któremu wyprodukował już 14 filmów. Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć w marcu 2020 r., tymczasem Morgan Freeman ma na głowie trzy inne tytuły: sequel "Bodyguarda zawodowca", "The Comeback Trail" i "Panama".

Morgan Freeman ma 82 lata i cztery nowe filmy do ukończenia Getty Images
Morgan Freeman ma 82 lata i cztery nowe filmy do ukończenia Źródło: Getty Images

Peter Greenaway to jeden z najbardziej cenionych i kontrowersyjnych brytyjskich reżyserów. Autor "Wyliczanki", "Nocnej straży" czy "Einsteina w Meksyku" jest filmowcem, ale także malarzem artystą. Sam twierdzi, że do dziś jego największą i najważniejszą miłością jest malarstwo. Wpływa to znacząco na wszystkie tworzone przez niego filmy i projekty audiowizualne, które stają się na różne sposoby przedłużeniem estetyki, plastyczności oraz wielowymiarowości malarstwa, a także wyobraźni wielkich renesansowych i barokowych mistrzów.

Jego filmy były wielokrotnie nominowane i nagradzane na największych festiwalach filmowych. W trakcie 27. edycji EnergaCAMERIMAGE (9-16 listopada) otrzyma w Toruniu nagrodę za całokształt twórczości.

d2p8ck9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p8ck9