Trwa ładowanie...

''Muminki w pogoni za kometą'' już wkrótce w kinach w 2D i 3D!

''Muminki w pogoni za kometą'' już wkrótce w kinach w 2D i 3D!Źródło: Lancelot
d24gqur
d24gqur

Już 24 lutego na ekrany polskich kin z nową przygodą powrócą ukochane przez dzieci Muminki, które tym razem gonić będą tajemniczą kometę. "Muminki w pogoni za kometą" będzie można oglądać zarówno w wersji tradycyjnej, jak i trójwymiarowej!

Pewnego ranka Muminek odkrywa, że coś dziwnego dzieje się w Dolinie Muminków. Dostrzega szary pył pokrywający wszystko dookoła. Nie tylko trawę i drzewa, szary kolor ma nawet rzeka i Dom Muminków. Zaintrygowany tym wszystkim Muminek zwraca się do wszystkowiedzącego Piżmowca z prośbą o wyjaśnienie. Ale jego odpowiedź brzmi „Kto wie, jak wyglądać będą ostatnie dni przed końcem świata?” Według Piżmowca, straszny los czeka Ziemię, z nieba może spłynąć ogromne zagrożenie.

Przerażony Muminek postanawia działać. Z pomocą Taty Muminka oraz równie przestraszonych przyjaciół postanawia zbudować tratwę i popłynąć do obserwatorium w Samotnych Górach. Mądrzy profesorowie muszą znać odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę zagraża Ziemi. Wraz z Muminkiem w niebezpieczną podróż wyruszają Włóczykij i Ryjek.

"Muminki w pogoni za kometą 3D" to wyjątkowa produkcja. Skierowana jest nie tylko do dzieci, ale również dla dorosłych, którzy pamiętają oryginalny serial ze swoich lat dziecięcych. To pełna przygód i emocji, pozbawiona przemocy opowieść, z dużą dawką humoru. Dzięki nietypowej animacji oraz efektom 3D zdecydowanie wyróżniają się spośród wielu innych propozycji dla dzieci.

"Muminki w pogoni za kometą 3D" to kolejna po "Lecie Muminków" pełnometrażowa opowieść o Muminkach. Nie jest to jednak całkowicie nowa produkcja, ponieważ podstawą do opracowania filmu stał się serial wyprodukowany na przełomie lat 70. i 80. przez łódzkie studio SE-MA-FOR, którego produkcje zostały dwukrotnie nagrodzone nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej. Po raz pierwszy jednak Muminki zostaną pokazane w trójwymiarze.

Oryginalny negatyw serialu na taśmie 35 mm został zeskanowany, zdigitalizowany i całkowicie odnowiony dla potrzeb dalszych prac. Za efekty 3D odpowiada japońska firma Quality eXperience Design, która zastosowała całkowicie nową technikę produkcji, przy czym część efektów zostało dodanych ręcznie przez grafików.

W międzynarodowej wersji filmu wystąpiła czołówka skandynawskich aktorów, m.in. Max von Sydow, Stellan Skarsgard, Mads Mikkelsen i Alexander Skarsgard.

d24gqur

W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Zbigniewa Zamachowskiego jako Narratora, Marcina Bosaka jako Muminka, Janusza Chabiora jako Włóczykija i po raz pierwszy w dubbingu, Katarzynę Pakosińską w roli Panny Migotki.

d24gqur
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24gqur