Trwa ładowanie...
28-05-2013 18:07

''Na morzu z Badajo'': Weź udział w realizacji filmu!

''Na morzu z Badajo'': Weź udział w realizacji filmu!Źródło: Materiały prasowe
d1m37df
d1m37df

Rozpoczynamy akcję crowfundingową na platformie *www.kickstarter.com, której celem jest zebranie funduszy umożliwiających postprodukcję filmu dokumentalnego o niesamowitym świecie ludzi-ryb z Borneo "Na morzu z Badjao" w reżyserii Elizy Kubarskiej, w produkcji Moniki Braid, Braidmade Films ("Wojtek Niedźwiedź, który poszedł na wojnę").*

Badjao to niezwykły lud z Borneo, który żyje jak ryby i spędza większość swojego życia w wodzie. Dzieci Badjao uczą się szybciej pływać, niż chodzić, a dorośli doprowadzili do perfekcji trudną sztukę free-divingu. Potrafią chodzić i polować na dnie oceanu, wstrzymując powietrze do pięciu minut, a ich oczy są przystosowane do widzenia pod wodą. Mieszkają na łodziach, a po wyjściu na ląd, przyzwyczajeni do ciągłego morskiego „bujania“, chorują na chorobę lądową….Nie ma drugiej takiej kultury na świecie, która żyłaby w takiej bliskości z morzem jak Badjao.

Alexan, bohater naszego filmu to ostatni nurek głębinowy (compressor diver) na wyspie Mabul, który postanawia przekazać swój warsztat 10-letniemu bratankowi Sariemu. Uczy go nie tylko niebezpiecznej sztuki nurkowania przy użyciu rurki i sprężarki powietrza, ale również odkrywa przed nim magiczne legendy i zwyczaje Badjao.

Nasi bohaterowie każdego dnia ryzykują życie nurkując głębiej niż pozwalają na to możliwości zwykłego człowieka. W ten sposób wyławiają kilka ryb, co pozwala im przeżyć, ale również uciec do pięknego podwodnego świata, w którym czują sie jak prawdziwi królowie. Badjao pod wodą zapominają o odrzuceniu i problemach czekających na nich na powierzchni.

d1m37df

Historia Alexana i Sariego to opowieść o dojrzewaniu i przyjaźni, harmoni ze światem natury i zmaganiu się z morzem, jego niebezpieczeństwami, przypływami i odpływami. Nieprzewidywalność morza, jest odzwierciedleniem losów Badjao, których przyszłość jest bardzo niepewna.

NA CZYM POLEGA NASZA AKCJA

Kickstarter to największa na świecie platforma crowdfundingowa do wspierania twórczych projektów. W ciągu 30 dni planujemy zebrać 12 000 £, niezbędnych nam do ukończenia postprodukcji filmu (montaż, kompozycja muzyki oraz profesjonalne kolorowanie obrazu i efekty specjalne). W zamian za przekazane nam pieniądze oferujemy atrakcyjne nagrody m.in tytuł producenta (assosiate producer) oraz wycieczkę na Borneo. Jeśli nie uda się nam zebrać całej kwoty w ciągu 30 dni, to zebrane pieniądzę powrócą do darczyńców.

TWÓRCY FILMU

Eliza Kubarska (reżyser)- specjalizuje się w reżyserii filmów dokumentalnych w ekstremalnych warunkach. Jest dobrze znaną alpinistką i podróżniczką. W 2010 roku stworzyła swój pierwszy przygodowy dokument pełnometrażowy "Co się zdarzyło na wyspie Pam island (aka Mountain Love Story)", który zdobył wiele prestiżowych nagród. Oprócz "Na morzu z Badjao" w tym roku reżyseruje inny dokument "Droga przez Baltoro".

d1m37df

Monika Braid, Braidmade Films (producent)- Monika jest niezależnym producentem filmowym, od lat pracującym nad projektami fabularnymi i dokumentalnymi we współpracy z międzynarodowymi producentami i telewizjami. Urodziła się w Krakowie, a od 1995 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. W 2006 roku założyła własną firmę, Braidmade Films mającą siedzibę w Londynie. W 2012 roku Monika założyła także firmę Braidmade Films PL z siedzibą w Krakowie. Jej ostatnie filmy wyprodukowane we współpracy z BBC to Wojtek Niedźwiedź, który poszedł na wojnę (Wojtek – the Bear that Went to War, reż. Will Hood, 2011) i Tato poszedkl na Ryby (Dad Went Fishing, reż. Grzegorz Pacek, 2011). Mind the Gap (reż. Maciej Górski, 2010), oraz A Sikh’s Journey Home, (reż. Maciej Górski, 2008).

Piotr Rosołowski (operator)- Piotr Rosołowski jest absolwentem Wydziału Operatorskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz stypendystą Akademii Sztuk Medialnych w niemieckiej Kolonii. Od 2002 roku pracuje jako niezależny operator filmowy w Polsce, Niemczech i Szwajcarii. Był głównym autorem zdjęć do filmu krótkiego "Auf der Strecke" / "On the Line", który był nominowany do Oscara w 2008 roku. W 2010 roku jego drugi film "Królik po berlińsku", którego był również autorem zdjęć, jak też współautorem scenariusza, wraz z Bartkiem Konopką ponownie został nominowany do Oscara. Jego najnowszy film (współreżyserowany z Bartkiem Konopką), Sztuka Znikania, właśnie wchodzi do kin w Polsce.

d1m37df
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m37df