WP
WP

Suspiria - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
"Suspiria" to horror, który spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno ze strony publiczności, jak i krytyków. Opowiada o tajemniczej szkole baletu i jej uczennicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP
"Suspiria" to remake horroru sprzed ponad 40 lat Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Suspiria – zarys fabuły

Główną bohaterką filmu "Suspiria" jest Susie Bennion, młoda baletnica. Przybywa ze Stanów do Berlina, aby rozpocząć naukę w prestiżowej szkole tańca. Szczególnie zainteresowana jej talentem jest dyrektor szkoły, tajemnicza Madame Blanc. Susie zaprzyjaźnia się z inną uczennicą, Sarą. To wraz z nią poprowadzi prywatne śledztwo w sprawie dziwnych zaginięć, które mają miejsce w szkole.

Suspiria – pierwowzór z 1977 roku

WP

Horror "Suspiria" to remake docenionego filmu grozy z 1977 roku pod tytułem „Odgłosy”. Twórcą tego dzieła był włoski reżyser znany ze swojego zamiłowania do horrorów, Dario Argento. Główną rolę zagrała Jessica Harper, w postać madame Blanc wcieliła się natomiast Joan Bennett. Pierwowzór filmu w oryginale również nosi tytuł "Suspiria", w remake'u zaś polski dystrybutor zrezygnował z nadawania nowej nazwy, pozostawiające tę oryginalną.

Suspiria – premiera

Premiera filmu "Suspiria" odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Film spotkał się z uznaniem zgromadzonej publiczności, czego wyrazem była ośmiominutowa owacja na stojąco. Film był również nominowany do nagrody Złotego Lwa w konkursie głównym.

Suspiria – ciekawostki

  • Do roli w filmie "Suspiria" pod uwagę brana była Natalie Portman, która już raz wcieliła się w rolę baletnicy w filmie "Czarny łabędź".
  • Początkowo na stołku reżysera filmu "Suspiria" zasiadał David Gordon Green, zrezygnował jednak z udziału w projekcie w 2015 roku.
  • Nie jest do końca jasne, ile ról w filmie "Suspiria" zagrała Tilda Swinton. Mówi się, że oprócz Madame Blanc wcieliła się również w postać dr. Jozefa Klemperera, którego oficjalnie gra nieznany aktor Lutz Ebersdorf.
WP

Zobacz inne najlepsze filmu nowości 2018 roku.
lub najlepsze filmy o czarownicach 2018

Tytuł oryginalny

Suspiria

Gatunek

horror

Kraj produkcji

USA, Włochy

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

01.09.2018

Data polskiej premiery

02.11.2018

Czas trwania

152 min.

Reżyser
Obsada
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP