Trwa ładowanie...
dw49kw1
Megafon.pl
Aktualności

Najlepsze role Brada Pitta według "Variety"

Najsłynniejszy amerykański magazyn filmowy przygotował nie lada gratkę dla fanów Brada Pitta. Z okazji premiery najnowszego obrazu gwiazdora, filmu "Sprzymierzeni", redakcja Variety wybrała 10 najlepszych ról, jakie wciągu dekad swojej kariery miał on okazję zagrać. Pitt, który wciela się w bohaterów wyjątkowo różnorodnych i od lat skutecznie wymyka się zaszufladkowaniu, jest przypadkiem jednocześnie ciekawym i trudnym do podsumowania. Czy potrafilibyście wskazać jego najlepszą kreację? Zobaczcie, jak z tego niełatwego zadania wybrnął dziennikarz Variety. Co znalazło się na miejscu pierwszym?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filmy z Bradem Pittem
Filmy z Bradem Pittem (flickr.com, Fot: Alatele fr)
dw49kw1

Artykuł, który przygotował Owen Gleiberman, obejmuje wiele z najgłośniejszych i najpopularniejszych produkcji z udziałem amerykańskiego gwiazdora. W zestawieniu jest m.in. Rusty Ryan, który ciągle coś musi podjadać w kolejnych odsłonach cyklu "Ocean's 11". Nie zabrakło Chada Feldheimera z "Tajne przez poufne" braci Coen, ani Jackiego z "Zabić, jak to łatwo powiedzieć".

Łowca nazistowskich skalpów i miłośnik języka włoskiego porucznik Aldo Raine z "Bękartów wojny" Quentina Tarantino również znalazł uznanie w oczach redaktora "Variety".

Na liście musiał się też znaleźć Jesse James z epickiego filmu "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" Andrew Dominika. W czołówce najlepszych ról Pitta "Variety" przedstawia: pana O'Briena z "Drzewa życia" Terrence'a Malicka oraz managera Bill'yego Beane'a z "Moneyball" Bennetta Millera.

*Za najwybitniejsza kreację w dorobku gwiazdora uznano Tylera Durdena z "Podziemnego kręg" Davida Finchera. *

dw49kw1

Lista filmów z najlepszymi rolami Brada Pitta według Variety prezentuje się następująco:

1. Fight Club (1999)
2. Moneyball (2011)
3. Drzewo życia (2011)
4. Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda (2007)
5. Bękarty wojny (2009)
6. Zabić, jak to łatwo powiedzieć (2012)
7. Tajne przez poufne (2008)
8. Ocean's Eleven (2001)
9. Thelma i Louise (1991)
10. Dwanaście małp (1996)
11. Siedem (1995)
12. World War Z (2013)

Ranking wraz z uzasadnieniami znaleźć można pod tym adresem.

"Sprzymierzeni" do polskich kin wejdą 25 listopada.

dw49kw1

Podziel się opinią

Share

dw49kw1

dw49kw1