Trwa ładowanie...
d1ittgj
Aktualności

Największa początkowa sekwencja Bonda

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Największa początkowa sekwencja Bonda
d1ittgj

Producent Michael G. Wilson powiedział co nieco na temat wstępu do nadchodzącego filmu o przygodach Jamesa Bonda, "Spectre".

Początek filmu rozgrywa się w Mexico City podczas Dnia zmarłych. - To największa otwierająca sekwencja, jaką zrobiliśmy - komentuje Wilson w rozmowie z "Empire". - Cała wizja, którą wymyślił Sam Mendes jest niesłychanie ekscytująca i niesamowita. Mamy 1500 statystów, kostiumy i makijaże. Zajęliśmy centrum Mexico City na kilka dni.

Podobno najbliższa rozmachem była sekwencja karnawału w Rio z filmu "Moonraker".

d1ittgj

- Powody, dla których podjąłem się realizacji drugiego w mojej karierze Bonda, są te same, dla których kręcę także inne filmy - to przede wszystkim opowiadana historia - komentuje Mendes.

Reżyser podkreśla też, że w "Spectre" już od pierwszych scen Bond wykonuje pewną misję, poluje na kogoś, choć z początku nie wiemy na kogo i dlaczego.

SPECTRE (Spectre to Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion) to fikcyjna, globalna organizacja terrorystyczna, która po raz pierwszy pojawiła się w książce "Operacja Piorun" (1961), a na ekranie w filmie "Dr No" (1962).

W obrazie Daniel Craig gra Jamesa Bonda, Ralph Fiennes wciela się w postać M, Ben Whishaw w Q, Rory Kinnear w Tannera, a Naomie Harris w Moneypenny. W filmie pojawią się także Andrew Scott (agent MI6 Denbigh), Monica Bellucci (Lucia Sciarra), Léa Seydoux (Madeleine Swann), Dave Bautista (Mr. Hinx) i Christoph Waltz jako Oberhauser.

"Spectre" wejdzie do polskich kin 6 listopada.

d1ittgj

Podziel się opinią

Share

d1ittgj

d1ittgj