Trwa ładowanie...

Nick Nolte bardzo się zmienił. Jak dziś wygląda hollywoodzki aktor z hitów lat 80?

Kilka dekad temu Nick Nolte był na topie. Jego kamienną twarz i przeszywające spojrzenie znali nie tylko fani kina akcji, ale także widzowie melodramatów. Dziś aktor jest na zasłużonej emeryturze. W tym roku skończył 81 lat.


Nick Nolte i Marilyn Tokuda w 'Pożegnaniu Króla" z 1989 r.
Nick Nolte i Marilyn Tokuda w 'Pożegnaniu Króla" z 1989 r. Źródło: AKPA
d2w947q
d2w947q

30 lat temu ten postawny i utalentowany aktor został okrzyknięty najseksowniejszym mężczyzną na świecie przez magazyn "People". Werdykt nie mógł nikogo zdziwić, Nolte zawsze był uznawany za bardzo przystojnego mężczyznę. Jednak niedługo potem stracił swój czar, niektórzy pisali nawet, że się stacza. Jeszcze niedawno do mediów dostawały się zdjęcia, na których wyraźnie widać było, że Nick Nolte nie jest w najlepszej formie.

Mówiło się o problemach z używkami, kłopotach zdrowotnych przez to spowodowanych, obawiano się też, że gwiazdor może być na skraju bankructwa i wisi nad nim widmo kryzysu bezdomności.

Najnowsze zdjęcia jednak mogą uspokoić jego fanów. Nolte został sfotografowany w ciepłe południe w Malibu. Miał na sobie luźne, przewiewne ubranie i szedł na lunch. Wyglądał tak, jak każdy chciałby wyglądać na zasłużonej emeryturze.

Nick Nolte na bia?oMalibu, CA - *EXCLUSIVE* - A healthy-looking Nick Nolte stops by Vintage Grocers wearing his favorite colors while getting lunch to-go.  Pictured: Nick Nolte  BACKGRID USA 21 MARCH 2022   BYLINE MUST READ: RMBI / BACKGRID  USA: +1 310 798 9111 / usasales@backgrid.com  UK: +44 208 344 2007 / uksales@backgrid.com  *UK Clients - Pictures Containing Children Please Pixelate Face Prior To Publication*RMBI East News
Nick Nolte na spacerze Źródło: East News, fot: RMBI

"Złoty chłopak" Hollywood

Nick Nolte zaczynał jako model, ale popularność zyskał dzięki serialowi "Pogoda dla bogaczy" z 1976 r. Ten występ otworzył mu drzwi do dalszej kariery. Widzowie go pokochali, krytyka była dla niego nader łaskawa. Za rolę w "Księciu przypływów" otrzymał Złoty Glob i nominację do Oscara. Później do statuetki nominowano go jeszcze dwukrotnie - za "Prywatne piekło" i "Wojownika".

d2w947q

Kariera Nolte miała się doskonale, ale życie osobiste całkowicie wymknęło mu się z rąk. W 1966 r. poślubił Sheilę Page, ale para rozwiodła się już po czterech latach. Później romansował z Karen Louise Ecklund, Kate Jackson i Jean Simmons, jednak z żadną z nich nie udało mu się stworzyć trwalszego związku.

W 1978 r. ponownie stanął na ślubnym kobiercu. Jego wybranką została Sharyn Haddad, ale pięć lat później byli już po rozwodzie. Trzecią żoną została Rebeccą Linger, z którą ma syna Brawleya. Rozstali się w 1997 r. Przez jakiś czas umawiał się jeszcze z Debrą Winger, potem z Vicki Lewis, a jego ostatnią partnerką została Clytie Lane, z którą ma córkę Sophię.

"Funkcjonujący alkoholik"

Problemy z kobietami to jednak nie wszystko. Najwyraźniej Nolte nie wytrzymał presji sławy i szybko zaczął sięgać po coraz mocniejsze trunki. Dorobił się reputacji notorycznego imprezowicza, a sam siebie nazywał "funkcjonującym alkoholikiem". Ale, jak twierdził, w połowie lat 90. całkowicie zrezygnował z używek.

W 2002 r. Nolte został aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu, za co groziła mu odsiadka. Ostatecznie jednak skazano go na trzy lata w zawieszeniu i przymusowy odwyk od alkoholu i narkotyków.

d2w947q

Na łamach prasy i serwisów pojawia się zazwyczaj w kontekście swojego ekscentrycznego wyglądu. W opiniach świadków Nolte jest mocno na bakier z higieną osobistą, a jego stan zdrowia stale się pogarsza. W 2014 r. ledwo trzymający się na nogach aktor został sfotografowany na parkingu kliniki w Beverly Hills.

Ostatnie zdjęcia jednak przeczą pogłoskom sprzed kilku lat.

Ksi��� przyp�yw�w Prince of Tides, The dramat obyczajowy, USA 1991 re�. Barbra Streisand scena z: Barbra Streisand, Nick Nolte fot. AKPA AKPA
Z Barbarą Streisand w "Księciu przypływów" z 1991 roku Źródło: AKPA, fot: AKPA
Kocham klopoty
I Love Trouble
Komedia, USA 1994
Rez. Charles Shyer
Scena z: Nick Nolte AKPA
"Kocham kłopoty" z 1994 Źródło: AKPA
Pogoda dla bogaczy
Rich man Poor Man
serial obycz., USA 
scena z: Nick Nolte AKPA
"Pogoda dla bogaczy" Źródło: AKPA
W��cz�ga z Beverly Hills Down and Out in Beverly Hills komedia, USA 1986 re�. Paul Mazursky scena z: Bette Midler, Nick Nolte fot. AKPA AKPA
"Włoczęga z Beverly Hills" z 1986 roku z Bette Midler Źródło: AKPA, fot: AKPA

Emerytury polskich gwiazd. Narzekają, że mają je za niskie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2w947q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w947q