Trwa ładowanie...
d4162ab

Nie żyje Angus Scrimm. Gwiazdor serii "Phantasm" miał 89 lat

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje Angus Scrimm. Gwiazdor serii "Phantasm" miał 89 lat
(mat. dystrybutora)
d4162ab

W wieku 89 lat zmarł Angus Scrimm. O śmierci weterana kina grozy poinformował reżyser i przyjaciel aktora Don Coscarelli.

Urodził się 19 sierpnia 1926 roku w Kansas jako Lawrence Rory Guy. Studiował aktorstwo na University of Southern California, jednak nie mógł utrzymać się z grania. Rzucił zawód i został dziennikarzem, przez wiele lat pracował również jako redaktor dla Capitol Records.

W 1975 roku wystąpił w debiucie niezależnego reżysera Dona Coscarelliego. Cztery lata później na ekrany wszedł ich kolejny projekt zatytułowany „Phantasm” – utrzymany w atmosferze sennego koszmaru, surrealistyczny horror. Scenariusz opowiadał o dwóch braciach zmagających się z tajemniczym Tall Manem i jego armią karłów mordujących mieszkańców miasteczka i wykradających zwłoki z lokalnego cmentarza. W upiornego starca wcielił się mierzący 193 cm wzrostu Scrimm. Film Coscarelliego spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, doczekał się czterech kontynuacji oraz statusu produkcji kultowej.

d4162ab

Angus Scrimm passed away peacefully tonight surrounded by his friends and loved ones. He was 89 years old. His...

Posted by Don Coscarelli on 9 stycznia 2016

Angusa Scrimma widzowie mogli oglądać również w takich filmach jak m.in. „Subspecies”, „Mindwarp”, „I Sell The Dead” czy serialu „Alias”. Ostatnim obrazem w jego dorobku jest „Phantasm V: Ravager”, który swoją premierę będzie miał najprawdopodobniej w pierwszym lub drugim kwartale 2016 roku.

d4162ab

Podziel się opinią

Share

d4162ab

d4162ab