Trwa ładowanie...
d3mwddl
Aktualności

Nie żyje Bernard Fox. Aktor miał 89 lat

Aktor znany z filmów „Titanic”, „Mumia” czy serialu „Columbo” zmarł w wieku 89 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bernard Fox, "Titanic" (1997)
Bernard Fox, "Titanic" (1997) (Materiały prasowe, Fot: Paramount Pictures)
d3mwddl

Bernard Fox, a właściwie Bernard Lawson, urodził się 11 maja 1927 roku w walijskim Port Talbot, skąd wyemigrował razem z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Jego rodzice, starsza siostra oraz wujek byli związani z przemysłem filmowym, dlatego debiut przed kamerą zaliczył w wieku 18 miesięcy. Kiedy miał 14 lat pełnił obowiązki asystenta menadżera teatru.

W czasie drugiej wojny światowej służył w brytyjskiej marynarce. Po zakończeniu konfliktu powrócił przed kamery i był czynnym aktorem aż do roku 2004. Bernard Fox miał na swoim koncie między innymi występy w dwóch filmach o tragedii Titanica, które nakręcono na przestrzeni 39 lat. Mowa o „A Night to Remember” (1958) i “Titanicu” z 1997 roku.

East News

Fox wystąpił w 31 filmach kinowych i ponad 20 serialach telewizyjnych, m.in. “Columbo”, “M.A.S.H.” czy “The Man from U.N.C.L.E.”. Ostatni raz przed kamerą pojawił się w 2004 roku w niezależnym filmie “Surge of Power: The Stuff of Heroes”.

d3mwddl

Rodzina aktora poinformowała, że Bernard Fox zmarł 14 grudnia w kalifornijskim szpitalu. Przyczyną śmierci była niewydolność serca.

d3mwddl

Podziel się opinią

Share

d3mwddl

d3mwddl