Trwa ładowanie...
d3oxjze
Aktualności

Nie żyje James Garner. Miał 86 lat

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje James Garner. Miał 86 lat
(mat. promocyjne)
d3oxjze

Nie żyje James Garner. Był jedną z legend Hollywood. Miał 86 lat. Informacja o śmierci aktora została podana przez portal TMZ.

Przyczyna śmierci nie jest jak dotąd znana. Do domu gwiazdora wezwano pogotowie w sobotni wieczór. Pomoc przybyła jednak zbyt późno. Zgon stwierdzono w jego domu w Los Angeles.

James Garner należał do grona pierwszych aktorów, którym udawało się osiągnąć sukces zarówno na wielkim jak i małym ekranie. Jego filmografia zawiera wiele ról w filmach kinowych oraz popularnych telewizyjnych serialach.

d3oxjze

Jedną z jego najsłyniejszych ról telewizyjnych był detektyw z serialu "The Rockford Files", którego grał w latach 1974-1980. Do historii przeszła również kreacja Garnera z emitowanego w latach 1957-1962 serialu "Maverick" (zagrał również w jego filmowej wersji, gdzie w tytułowego bohatera wcielił się Mel Gibson).

Chociaż na swoim koncie miał tylko jedną nominację do Oscara (za komedię romantyczną "Murphy's Romance") na kinowym ekranie występował bardzo często. Na szczególne uznanie zasługują jego kreacje z takich filmów jak "Wielka ucieczka", "Barbarzyńcy u bram", "Obywatele prezydenci", "Półmrok", "Kosmiczni kowboje", "Pamiętnik" czy "Fałszywy senator.

Odszedł jako zdobywca trzech Złotych Globów.

d3oxjze

Podziel się opinią

Share

d3oxjze

d3oxjze