Trwa ładowanie...
21-12-2013 15:33

"Nimfomanka" bez cenzury w Berlinie

"Nimfomanka" bez cenzury w Berlinie
dc3i8jv
dc3i8jv

Najnowszy film Larsa von Triera, "Nimfomanka - Część I", zostanie zaprezentowany w pełnej wersji na nadchodzącym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Krótsza wersja dzieła kontrowersyjnego artysty trafi do kin w wielu krajach na przełomie grudnia i stycznia (w Polsce 10 stycznia). Do Berlina, premierowo, film pojedzie bez żadnych skrótów. Zaprezentowany zostanie jednak poza głównym konkursem.

- Widzowie festiwalu zobaczą tę wersję jako pierwsi na świecie - podkreślają producenci. - Estetyka "Nimfomanki" jest radykalna i wywiera ogromne wrażenie - dodaje dyrektor artystyczny imprezy Dieter Kosslick.

Przypomnijmy, że "Nimfomanka" to opowieść o erotycznym życiu kobiety przedstawiona z punktu widzenia głównej bohaterki Joe (Charlotte Gainsbourg), która uważa siebie za uzależnioną od seksu. Pewnego zimowego wieczoru stary kawaler, Seligman (Stellan Skarsgard), znajduje ją na ulicy półprzytomną i pobitą. Zabiera kobietę do mieszkania, gdzie pomaga jej i próbuje wyjaśnić co się stało. Joe opowiada mu historię swojego bujnego życia, bogatego w związki i zazębiające się przypadki. W filmie oprócz Gainsbourg i Skarsgarda występują także Shia LaBeouf, Uma Thurman, Willem Dafoe, Stacy Martin, Jamie Bell i Christian Slater.

  1. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie potrwa w dniach 6-16 lutego.
dc3i8jv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc3i8jv