Trwa ładowanie...
d3zz93m
Aktualności

Nimfomanka śpiewa Hendriksa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nimfomanka śpiewa Hendriksa
d3zz93m

Charlotte Gainsbourg nagrała cover utworu "Hey Joe", spopularyzowanego przez zespół The Jimi Hendrix Experience. Kawałek promuje najnowszy film Larsa von Triera, "Nimfomanka".

Autorstwo przeboju "Hey Joe" przeważnie przypisuje się Billy'emu Robertsowi, chociaż prawdopodobnie prawdziwym twórcą utworu jest inny, nieznany bluesman. Kawałek spopularyzowała jednak wersja zespołu The Jimi Hendrix Experience, która znalazła się na ich debiutanckim albumie, "Are You Experienced", z 1967 roku.

Produkcją "Hey Joe" w interpretacji Charlotte Gainsbourg zajął się Beck, który wcześniej pracował z artystką przy jej dwóch płytach, "IRM" i "Stage Whisper". Kawałek znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do "Nimfomanki". Coveru można posłuchać tutaj.

d3zz93m

W najnowszym filmie Larsa von Triera Charlotte Gainsbourg wciela się w postać Joe, która uważa siebie za nimfomankę. Pewnego zimowego wieczoru stary kawaler, Seligman (Stellan Skarsgard), znajduje ją na ulicy półprzytomną i pobitą. Zabiera kobietę do mieszkania, gdzie pomaga jej i próbuje wyjaśnić co się stało. Joe opowiada mu historię swojego bujnego życia, bogatego w związki i zazębiające się przypadki. W filmie oprócz Gainsbourg i Skarsgarda wystąpili także Shia LaBeouf, Uma Thurman, Willem Dafoe, Stacy Martin i Christian Slater.

"Nimfomanka" wejdzie do kin w dwóch częściach. Polska premiera pierwszej części filmu odbędzie się 10 stycznia 2014 roku.

d3zz93m

Podziel się opinią

Share

d3zz93m

d3zz93m