Trwa ładowanie...
Aktualności

"Noc Walpurgi" od 25 września w kinach

Laureat pięciu nagród na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie, znakomity debiut Marcina Bortkiewicza "Noc Walpurgi" pojawi się w kinach już 25 września 2015 roku.
Share
"Noc Walpurgi" od 25 września w kinach
Źródło: Kuba Laskowski
d2x6jnt

Niezwykły, emanujący sensualną energią debiut Marcina Bortkiewicza wciąga widza w misterną grę charakterów. *"Noc Walpurgi" w kinach już od 25 września.*
Akcja filmu Marcina Bortkiewicza toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert (Phillipe Tłokiński), umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę.

W roli głównej zobaczymy Małgorzatę Zajączkowską, wybitną polską aktorkę, która ma w dorobku, obok ról w m.in. "Constans" czy "Złotopolskich", udział w hollywoodzkich produkcjach, m.in. w "Strzałach na Broadwayu" w reżyserii Woody'ego Allena, a także występowała u boku Glenn Close i Christophera Walkena. Artystka w "Nocy Walpurgi" we wspaniałym stylu powraca na duży ekran. Kreacja w filmie Marcina Bortkiewicza przyniosła jej nagrodę Jantara 2015 za główną rolę kobiecą na koszalińskim festiwalu. Partneruje jej Phillipe Tłokiński, aktorski talent, znany z seriali "Przepis na życie" i "M jak Miłość".

d2x6jnt

Podziel się opinią

Share
d2x6jnt
d2x6jnt