Trwa ładowanie...
08-07-2009 12:00

Nowości Wydawnictwa łódzkiej Szkoły Filmowej

Nowości Wydawnictwa łódzkiej Szkoły FilmowejŹródło: opublikowane w serwisie filmpolski.pl
d3eb2iv
d3eb2iv

W ostatnim czasie ukazały się trzy nowe tytuły opublikowane przez Wydawnictwo Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

  • Kazimierz Karabasz: "Odczytać czas". Jest to II wydanie, rozszerzone i uzupełnione, książki wydanej po raz pierwszy dziesięć lat temu. Książka jednego z najwybitniejszych twórców "polskiej szkoły dokumentu", zawiera refleksje autora dotyczące nie tylko filmu dokumentalnego. Mają one charakter uniwersalny i odnoszą się także do sztuki filmowej w ogóle, a także do przekazu telewizyjnego.
  • Lidia Zonn: "W montażowni - wczoraj". Książka wybitnej montażystki filmów dokumentalnych i fabularnych jest nostalgicznym zapisem rozmów i wspomnień montażystek i reżyserów z czasów, gdy filmy były montowane na taśmie światłoczułej, a także i tych, które współcześnie montują filmy elektronicznie. W książce znajdują się wspomnienia i wypowiedzi m.in. Janusza Majewskiego, Stanisława Różewicza, Piotra Szulkina, Jadwigi Zajicek, Haliny Prugar, Ewy Smal, a także reżyserów młodszego pokolenia, m.in. Wojciecha Smarzowskiego i Leszka Dawida.
  • Edward Zajicek: "Historia gospodarcza kinematografii polskiej. Tom 1: Kinematografia wolnorynkowa (1896-1939)". Autor, wieloletni kierownik i szef produkcji, wybitny znawca ekonomiki kinematografii i produkcji filmowej przedstawia w swojej najnowszej książce ekonomiczne, organizacyjne i prawne uwarunkowania kinematografii polskiej od pierwszej projekcji na ziemiach polskich aż do 1 września 1939 roku. Jest to pierwsze tego rodzaju kompendium wiedzy o polskim filmie i kinie.
d3eb2iv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eb2iv