Trwa ładowanie...
Megafon.pl
peter weir
22-07-2017 20:32

Nowy "Piknik pod Wiszącą Skałą" w 2018 roku

W 2018 roku do widzów trafi serialowa wersja legendarnego filmu "Piknik pod Wiszącą Skałą" (1975) Petera Weira. Premierowo produkcję pokazywać będzie Amazon Prime.

Nowy "Piknik pod Wiszącą Skałą" w 2018 rokuŹródło: Materiały prasowe
d3xo8b4
d3xo8b4

Serial "Picnic at Hanging Rock" (tytuł pozostał bez zmian) składać się będzie z sześciu odcinków. W jednej z głównych ról, dyrektor Hester Appleyard, zobaczymy znaną z "Gry o tron" oraz "Igrzyska śmierci: Kosogłos" Natalie Dormer. Reżyserią zajęła się Larysa Kondracki, a zdjęcia zrealizowano w australijskiej Victorii. Scenariusz to dzieło Beatrix Christian i Alice Addison.

Natalie Dormer fot. Forum Film Natalie Dormer fot. Forum Film materiał prasowy/Megafon.pl
Natalie Dormer fot. Forum Film Natalie Dormer fot. Forum Film Źródło: materiał prasowy/Megafon.pl

Australijczycy wyjątkowo cenią sobie "Piknik pod Wiszącą Skałą". To nie tylko dzieło Petera Weira, ale i powieść pod tym samym tytułem, wydana w roku 1967 przez Joan Lindsay. Przypomnijmy, że historia rozgrywa się w Australii w 1900 roku. W dzień św. Walentego w tajemniczych okolicznościach ginie grupa uczennic wraz z nauczycielką. Dzieło do dziś inspiruje twórców i zachwyca swoją tematyką oraz realizacją. Zdobyło wiele nagród - w tym statuetkę BAFTA dla najlepszego operatora (Russell Boyd).

W obsadzie serialu znalazły się również Lola Bessis jako Dianne de Poitiers, Yael Stone jako Dora Lumley, Anna McGahan jako Greta McCraw, Sibylla Budd jako Valange, Lily Sullivan jako Miranda Reid, Madeleine Madden jako Marion Quade, Samara Weaving jako Irma Leopold, Ruby Rees jako Edith Horton i Inez Curro jako Sara Waybourne.

d3xo8b4

Natalie Dormer ostatnio można było oglądać w horrorze "Las samobójców". Jej kolejne filmowe projekty to "The God Four" i "In Darkness".

d3xo8b4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xo8b4