Trwa ładowanie...
06-11-2006 15:51

Oberhausen we Wrocławiu

Oberhausen we Wrocławiu
d3z9tu4
d3z9tu4

Między 6 a 9 listopada Centrum Sztuki WRO zaprezentuje we Wrocławiu obszerny program filmowy z kolekcji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Oberhausen, przeprowadzając jednocześnie polską preselekcję do 53. edycji konkursu, który odbędzie się w maju 2007.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych w Oberhausen (Internationale Kurzfilmtage Oberhausen) jest najstarszym i jednym z najbardziej znaczących światowych festiwali krótkich form filmowych.

Od wczesnych lat 50. w festiwalu brali udział i zdobywali główne nagrody wybitni polscy twórcy filmów dokumentalnych, eksperymentalnych i animowanych, m.in.: Zbigniew Rybczyński, Krzysztof Kieślowski, Roman Polański, Krzysztof Zanussi, Jerzy Skolimowski czy Marcel Łoziński.

W okresie zimnej wojny, dzięki festiwalowi w Oberhausen, polski film krótkometrażowy zdobywał na świecie szerokie uznanie i popularność.

Listopadowy, wrocławski przegląd to cztery dni projekcji specjalnych programów filmowych, wykłady i spotkania z niemieckimi twórcami oraz kuratorami kształtującymi program festiwalu, w tym z jego obecnym dyrektorem Larsem Henrikiem Gassem.

d3z9tu4

W programie przeglądu znajdą się także autorskie zestawy prac słynnych niemieckich twórców wideoart Matthiasa Müllera, Christopha Girardeta i Volkera Schreinera.

Projekcje odbywać się będą w kinie Atom (ul. ul. Piłsudskiego 74) i w klubie "Mleczarnia" (ul. Włodkowica 5).

Zainteresowani udziałem swoich najnowszych produkcji dokumentalnych, fabularnych, eksperymentalnych i wideoart powinni przesłać je w formacie DVD z adnotacją "Oberhausen", do dnia 6 listopada 2006 roku na adres: Centrum Sztuki WRO, 53 137 WROCŁAW, P.O.BOX 1385.

d3z9tu4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z9tu4