Trwa ładowanie...
08-02-2017 11:29

"Oglądałem przemówienia kontrowersyjnych kaznodziejów". Marcin Bosak o roli księdza w "Pokocie" Agnieszki Holland [WIDEO]

- Podstawową trudnością tej roli stanowiło, w jaki sposób wiarygodnie i ciekawie wygłaszać coś, z czym człowiek absolutnie się nie zgadza – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Marcin Bosak, który w filmie Agnieszki Holland wciela się w księdza.

"Oglądałem przemówienia kontrowersyjnych kaznodziejów". Marcin Bosak o roli księdza w "Pokocie" Agnieszki Holland [WIDEO]Źródło: Materiały prasowe
d20sc7l

- Oglądałem przemówienia kontrowersyjnych kaznodziejów, którzy bardziej są politykami niż kimś, kto niesie szeroko rozumiane Słowo Boże – tłumaczy aktor.

*- Nie byłem nigdy na polowaniu. Byłem w momencie, jak był już ułożony pokot. To robi potworne wrażenie, zwłaszcza na kimś, kto nie je mięsa *– wyznał Bosak, dodając że został wegetarianinem od momentu zdjęć do „Pokotu”.

d20sc7l

Scenariusz "Pokotu" powstał na motywach powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Pisarka napisała go wspólnie z reżyserką. Jak mówiła wcześniej Holland, produkcja mogłaby nosić inny tytuł – "To nie jest kraj dla starych kobiet". -* Świat, w którym żyjemy, i z pewnością kraj – Polska – w którym dzieje się ta historia, nim nie jest* – podkreśla reżyserka.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W rolach głównych zobaczymy Agnieszkę Mandat, Jakuba Gierszała, Wiktora Zborowskiego i Patricię Volny. W pozostałych rolach: Miroslav Krobot, Borys Szyc, Tomasz Kot, Andrzej Grabowski, Katarzyna Herman, Marcin Bosak, Andrzej Konopka.

Najnowsza produkcja Agnieszki Holland zostanie pokazana na Berlinale w najbliższą niedzielę. Na polskie ekrany "Pokot" wejdzie 24 lutego.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d20sc7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20sc7l