Trwa ładowanie...
16-06-2006 13:28

OKFA ma swojego patrona

OKFA ma swojego patrona
d2th7dv
d2th7dv

Imię profesora Henryka Kluby - zmarłego przed rokiem reżysera filmowego, aktora, pedagoga, wieloletniego rektora Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi - otrzyma Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich (OKFA), który rozpoczął się w Koninie.

Odbywająca się po raz 52. impreza, jedna z najstarszych tego typu w kraju, zakończy się w sobotę. Bierze w niej udział 56 filmów dokumentalnych, fabularnych i animowanych. Ich autorami są głównie młodzi twórcy indywidualni - poinformowała PAP dyrektor OKFA Jadwiga Kujawińska.

Uroczyste nadanie Konkursowi imienia prof. Kluby, który zmarł nagle w Koninie, podczas 51. edycji OKFA, w wieku 74 lat - zaplanowano na piątkowy wieczór, po zakończeniu większości projekcji konkursowych.

Profesor od dziesięciu lat związany był z tym konkursem. Był wielkim, nieocenionym, prawdziwym przyjacielem nas wszystkich, a zwłaszcza młodych twórców filmowych, których produkcje oceniał jako przewodniczący jury. Bardzo nam go brakuje - powiedziała Jadwiga Kujawińska.

d2th7dv

Laureat Grand Prix oraz zdobywcy pozostałych konkursowych nagród, m.in. za najlepszy film dokumentalny, fabularny i animowany, zostaną ogłoszeni podczas sobotniego wieczoru galowego.

Ściśle przestrzeganą zasadą OKFA jest to, że nie mogą w nim brać udziału filmy zrealizowane przez zawodowych twórców, ani studentów szkół filmowych powyżej drugiego roku nauki, etiudy studenckie, przygotowywane na zaliczenie zajęć czy też filmy zrealizowane dla celów komercyjnych.

Organizatorami Konkursu, od kilkunastu lat stale odbywającego się w Koninie, są Federacja Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce i konińskie Centrum Kultury i Sztuki. Patronat artystyczny nad imprezą objęła Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi.

d2th7dv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2th7dv