Trwa ładowanie...
władimir putin
25-02-2015 08:46

Ornella Muti skazana za to, że udawała chorą, by pojechać do Putina

Ornella Muti skazana za to, że udawała chorą, by pojechać do PutinaŹródło: ONS.pl
d2bwime
d2bwime

Znana włoska aktorka *Ornella Mutizostała skazana na 8 miesięcy więzienia za to, że przedstawiła w teatrze fałszywe zaświadczenie lekarskie o chorobie. Będąc na zwolnieniu pojechała do Rosji na imprezę zorganizowaną przez Władimira Putina.*

Artystka znana jest m.in. z filmu "Flash Gordon":

W 2010 roku gwiazda z Rzymu miała wystąpić jako nadzwyczajny gość w spektaklu w teatrze w mieściePordenone na północy Włoch. Wysłała tam jednak zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że ma zapalenie gardła i krtani. Spektakl z udziałem Ornelli Muti odwołano z powodu jej choroby.

d2bwime

Tymczasem tego samego wieczoru dyrekcja teatru zobaczyła ją w telewizji w relacjach z Sankt Petersburga w towarzystwie Władimira Putina, wówczas premiera Rosji. Wraz z amerykańskim aktorem Kevinem Costnerem włoska gwiazda filmowa była nadzwyczajnym gościem kolacji dobroczynnej zorganizowanej przez Putina. Gaża, jaką otrzymali za udział w tej imprezie nie jest znana. Jej honorarium w teatrze miało natomiast wynieść 25 tysięcy euro.

Teatr podał aktorkę do sądu, a ten skazał ją w pierwszej instancji za oszustwo i nakłonienie lekarza do wystawienia fałszywego zaświadczenia na 8 miesięcy więzienia oraz 600 euro grzywny - podały włoskie media. Sąd postanowił, że kara ta zostanie zawieszona, jeśli Muti zapłaci teatrowijako stronie poszkodowanej 30 tysięcy euro.

Wyrok jest, zauważa się, surowy. Prokurator domagał się skazania aktorki na pół roku więzienia.


fot. ONS

d2bwime
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bwime