Trwa ładowanie...

Oscar 2019 w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Nominacje i faworytka

Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej to jedno z najważniejszych wyróżnień. W 2019 roku zostało nominowanych pięć utalentowanych kobiet, które stworzyły wyjątkowe kreacje w ciekawych filmach. Która z nich ma największe szanse na Oscara?

Oscar 2019 w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Nominacje i faworytkaŹródło: East News
d3k3xmj

Oscary 2019 w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa – nominacje

Nominacje do Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa prezentują się następująco:

d3k3xmj

Zanim ogłoszono nominacje, spekulowano, że Emily Blunt za rolę w musicalu 'Mary Poppins powraca" może zostać doceniona. Tak się jednak nie stało, ostatecznie jej miejsce zajęła Yalitza Aparicio, aktorka pochodząca z Meksyku, która zadebiutowała na wielkim ekranie w dramacie Alfonso Cuarona "Roma".

Oscar 2019 dla najlepszej aktorki – faworytki

Faworytką w oscarowym wyścigu jest Glenn Close, która za rolę żony sławnego pisarza, została odznaczona Złotym Globem. Co ciekawe, choć aktorka 6-krotnie była nominowana do Oscara (3 razy za rolę pierwszoplanową oraz trzy razy za rolę drugoplanową) nie otrzymała żadnej statuetki w karierze.

Podobna sytuacja ze strony Akademii spotkała Leonardo DiCaprio, który po raz pierwszy był nominowany do Oscara w 1994 roku. Statuetkę otrzymał dopiero w 2016 roku za rolę w filmie "Zjawa".

Główną przeciwniczką Glenn Close w oscarowym wyścigu jest Olivia Colman, która w "Faworycie" zagrała królową Annę. Jej rola była wyjątkowo ciekawa i barwna. Z jednej strony postać monarchini przedstawiana jest widzowi jako nieudolna kobieta (scena z borsukiem),jednak z drugiej strony jako sprytna królowa (omdlenie na sali sejmowej), która potrafiła manipulować swoimi powiernicami, lady Sarą i Abigail.

d3k3xmj

Czy Olivia Colman oczaruje również członków Akademii? Na pewno zdeklasowała konkurencję na rozdaniu BAFTA.

Oscar 2019 dla najlepszej aktorki – największe zaskoczenie

Wydaje się, że największym zaskoczeniem była nominacja do Oscara dla Yalitzy Aparicio, która zagrała służącą Cleo w dramacie "Roma". Na nas zrobiła największe wrażenie w scenie w szpitalu, a także podczas wycieczki z rodziną Sofii. Rola Yalitzy Aparicio była wyjątkowa, jednak jej konkurentki mają naprawdę silne pozycje.

Podobnie jest w przypadku Melissy McCarthy, która widzowie znają głównie z ról komediowych, natomiast w filmie "Can you ever forgive me?" wcieliła się w postać dramatyczną. Co ciekawe, aktorka może odebrać w sobotę Złotą Malinę za udział w "Duszy towarzystwa" i "Rozprutych na śmierć", a w niedzielę Oscara. Czy tak się stanie?

Lady Gaga z Oscarem – spekulacje

Nominacja Lady Gagi do Oscara nie była zaskakująca, tym bardziej że "Narodziny gwiazdy" okazały się wielkim kinowym hitem. Krytycy i widzowie są zachwyceni kreacją piosenkarki. Warto również wspomnieć, że w 1976 roku Barbra Streisand za tę samą rolę otrzymała Złotego Globa.

Oscar dla Lady Gagi byłby na pewno miłą niespodzianką. Spodziewamy się jednak statuetki dla gwiazdy w kategorii Najlepsza piosenka, którą może otrzymać razem z filmowym Jackiem, czyli Bradleyem Cooperem. Tym bardziej że "The shallow" okazał się wielkim światowym przebojem.

d3k3xmj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k3xmj