Trwa ładowanie...
dywtxe8

Oscary 2020. Kinga Preis wątpi w sukces "Bożego Ciała" na Oscarach

Aktorka trzyma kciuki za Polaków na Oscarach. Trzeźwo jednak ocenia ich szanse.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktorka nie daje zbyt wielkich szans na Oscara dla polskiego filmu.
Aktorka nie daje zbyt wielkich szans na Oscara dla polskiego filmu. (AKPA)
dywtxe8

Kinga Preis niedawno mogła się cieszyć z nagrody Telekamery dla najlepszej aktorki serialowej. 48-letnia gwiazda ma też w swoim dorobku sporo ról teatralnych i filmowych. W tym również kreację w oscarowym filmie "W ciemności".

Zobacz: Zagrał księdza w "Bożym Ciele". Od razu przykuł uwagę reżysera

dywtxe8

Pozwoliła sobie zatem ocenić szanse "Bożego Ciała" na tegorocznej gali Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

- Oglądam teraz na bieżąco filmy m.in. obcojęzyczne, które startują (w walce o Oscara - przyp.red). Naprawdę trudno to powiedzieć, ale nie sądzę, aby ta nagroda, choćby z racji tego, że rok za rokiem jesteśmy do niej nominowani, była naszym udziałem - powiedziała w rozmowie z portalem plejada.pl.

Trzeba przyznać, że w słowach aktorki jest sporo racji. Polska na równi z Danią może poszczycić się największą liczbą nominacji w kategorii filmu nieanglojęzycznego w ostatniej dekadzie. Byliśmy aż czterokrotnie wyróżniani za filmy: "W ciemności" (2012) Agnieszki Holland, "Ida" (2015) i "Zimna wojna" (2019) Pawła Pawlikowskiego oraz "Boże Ciało" (2020) Jana Komasy.

dywtxe8

Mimo to Kinga Preis docenia starania polskich twórców i ceni sobie ich dzieło.

- Bardzo dopinguję i oglądałam "Boże Ciało". Jest to wspaniały film, bardzo na czasie, świetnie zagrany i naprawdę chciałabym, żeby Oscara zdobył, ale nie przesądzajmy. Jest tam również wiele innych, równie dobrych filmów - przyznała.

Obejrzeliśmy wszystkich konkurentów "Bożego Ciała" i musimy zgodzić się ze słowami aktorki. Jednak, tak jak i ona, trzymamy kciuki za Polaków.

Transmisję oscarowej gali polscy widzowie zobaczą tylko w Canal+ w poniedziałek 10 lutego od godziny 0:30.

dywtxe8

Podziel się opinią

Share

dywtxe8

dywtxe8
dywtxe8