Trwa ładowanie...
d49vrzw
''Paryż na bosaka'': takiej komedii o Paryżu jeszcze nie było. Obejrzyj polski fragment filmu tylko u nas [WIDEO]

''Paryż na bosaka'': takiej komedii o Paryżu jeszcze nie było. Obejrzyj polski fragment filmu tylko u nas [WIDEO]

Komedia "Paryż na bosaka" to pełna niecodziennych żartów i slapstickowej choreografii historia znajomości bibliotekarki z miasteczka na dalekiej północy Kanady i dziwnie pociągającego, ekscentrycznego kloszarda z Paryża. Czy ci czarujący dziwacy znajdą miłość w mieście świateł? W głównych rolach sami twórcy filmu – belgijsko-kanadyjski tandem: Dominique Abel i Fiona Gordon.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d49vrzw

Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (nominowana do Oscara legenda francuskiego kina Emmanuelle Riva, znana z takich filmów, jak "Hiroszima moja miłość" i "Miłość", w swojej ostatniej roli). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale denerwującego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać…

Burleskowy, sfilmowany w fantazyjnym, charakterystycznym dla duetu Abel i Gordon stylu "Paryż na bosaka", wykorzystuje humor, żeby opowiedzieć o najistotniejszych sprawach, takich jak śmierć, wolność wyboru, samotność i solidarność.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

- Podobnie, jak nasze inne filmy "Paryż na bosaka" to komedia burleski. Historia jest prosta, żeby w centrum uwagi pozostała gra aktorska i choreografia. Tym razem fabuła przypomina amatorskie śledztwo, co nadaje historii odmienny wydźwięk i wyróżnia ją na tle naszej twórczości - tłumaczyli twórcy.

d49vrzw

- Występ znajduje się w samym centrum historii. Filmujemy ciała borykające się z przeciwnościami losu, walczące o życie, o to, żeby zyskać i uchronić godność, a także przekroczyć własne możliwości. Prawie wszystkie wydarzenia dzieją się w zaledwie dwa dni i dwie noce. Bohaterowie znajdują się w stanie ciągłego napięcia, biegają i wpadają na siebie przez cały czas akcji.

"Paryż na bosaka" w kinach od 11 sierpnia.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d49vrzw

Podziel się opinią

Share
d49vrzw
d49vrzw