Trwa ładowanie...
d3ncxxw
Aktualności

Pharrell Williams i U2 walczą o Oscary

Share
Pharrell Williams i U2 walczą o Oscary
d3ncxxw

Pharrell Williams i zespół U2, a także Karen O z Yeah Yeah Yeahs znaleźli się wśród nominowanych do nagród Akademii Filmowej za najlepszą piosenkę.

Williams ma szansę na najważniejszą filmową nagrodę za przebój "Happy" z animacji "Minionki rozrabiają". Do kawałka powstał trwający 24 godziny klip. Na potrzeby trwającego dobę wideo wzięty producent, muzyk i wokalista zapętlił wielokrotnie utwór, ilustrując nagranie ujęciami ludzi tańczących w różnych miejscach. Pod tym adresem dostępna jest skrócona wersja teledysku.

Bono i spółka zdobyli uznanie członków Akademii utworem "Ordinary Love", który nagrali do obrazu "Mandela: Long Walk to Freedom". To pierwsza piosenka zespołu od 2010 roku. Kompozycja ukazała się na singlu 29 listopada, na kilka dni przed śmiercią Nelsona Mandeli. Numer, który można sprawdzić tutaj, zdobył już Złoty Glob, czyli nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy.

d3ncxxw

Pewnym zaskoczeniem jest nominacja dla wokalistki Yeah Yeah Yeahs, Karen O, która jest autorką oraz wykonawczynią piosenki "The Moon Song" z filmu "Ona" Spike'a Jonze'a. Amerykanka zarejestrowała ją w swoim domu, zainspirowana filmem. W obrazie numer wykonują bohaterowie grani przez Joaquina Phoeniksa i Scarlett Johansson. Kawałek znajduje się do odsłuchu na SoundCloud.

Oto pełna lista muzycznych nominacji:

Muzyka:
John Williams - "Złodziejka książek"
Steven Price - "Grawitacja"
Owen Pallett - "Ona"
Alexandre Desplat - "Tajemnica Filomeny"
Thomas Newman - "Ratując pana Banksa"

Piosenka:
Bruce Broughton i Dennis Spiegel - "Alone Yet Not Alone" ("Alone Yet Not Alone")
Pharrell Williams - "Happy" ("Minionki rozrabiają")
Anderson-Lopez i Robert Lopez - "Let It Go" ("Kraina lodu")
Karen O - "The Moon Song" ("Ona")
U2 - "Ordinary Love" ("Mandela: Long Walk to Freedom")

d3ncxxw

Podziel się opinią

Share
d3ncxxw
d3ncxxw