Trwa ładowanie...
antony hegarty

Pierwsza nominowana transpłciowa osoba nie pojawi się na Oscarach

Share
Pierwsza nominowana transpłciowa osoba nie pojawi się na Oscarach
dzwnpj1

Anohni, wcześniej znana jako Antony Hegarty, nie pojawi się na Oscarach.

Artystka postanowiła nie brać udziału w ceremonii. Anohni jest z J. Ralphem autorką nominowanej do nagrody Oscara piosenki "Manta Ray". Utwór pochodzi z dokumentu "Racing Extinction". Mimo nominacji, twórcy nie zostali zaproszeni, by wystąpić na gali. Poza innymi nominowanymi, Akademia wybrała Dave'a Grohla, by uświetnił muzycznie imprezę.

Teraz Anohni poinformowała, że w ogóle nie pojawi się na uroczystości. - Producenci uznali, że zaproszą tylko wykonawców, którzy zapewniają komercyjny sukces - wyjaśnia. - Zignorowano też kompozycję "Simple Song #3" Davida Langa, którą wykonuje sopranistka z Korei Południowej, Sumi Jo. Ciężko było czytać artykuły w "Variety", "The Daily Telegraph", "Pitchforku", "Stereogum", w których pisano o wykonawcach, którzy wystąpią. Przyćmiło to wcześniejsze gratulacje i teraz pojawiałam się w artykułach, jako osoba, którą Akademia "wycięła" z uwagi na tzw. "trudności czasowe". Dalej piali, że Dave Grohl, który nie ma nominacji, dołączył do grona występujących.

Cały list, w którym Anohni wyjaśnia powody swej decyzji można przeczytać tutaj.

dzwnpj1

Z kolei pod tym adresem można posłuchać nominowanego do Oscara numeru "Manta Ray".

Cremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 28 lutego w Los Angeles. Wystąpią nominowani w kategorii Najlepsza piosenka Lady Gaga, The Weeknd i Sam Smith.

Anohni wystąpi na OFF Festivalu, gdzie promować będzie album "Hopelessness". 11. edycja imprezy odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia 2016 roku, ponownie w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach.

dzwnpj1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzwnpj1
dzwnpj1