Trwa ładowanie...
21-04-2006 18:29

Pirackie filmy z rzutu zza wschodniej granicy

Pirackie filmy z rzutu zza wschodniej granicy
d3why61
d3why61

Blisko 1,7 tys. pirackich płyt DVD z filmami, 2,4 tys. etykiet do tych wydawnictw, a także kilkadziesiąt płyt z muzyką znaleźli podlascy celnicy.

Płyty były ukryte w schowkach wykonanych w podłodze i progach volkswagena, którym do Polski przez przejście w Kuźnicy (Podlaskie) wjeżdżał obywatel Białorusi.

Wartość rynkowa przemytu oszacowana została na ok. 135 tys. zł - poinformowała w czwartek Izba Celna w Białymstoku. Na płytach DVD były najnowsze filmy (na każdej płycie po dwa filmy) z polskim lektorem. Celnicy przypuszczają, że miały trafić na targowiska i bazary.

Z ich statystyk wynika, że rośnie zainteresowanie przemytników płytami DVD, jako towarem wzbudzającym w Polsce zainteresowanie kupujących. Przed tygodniem, także w Kuźnicy celnicy zatrzymali przemyt 2,5 tys. płyt DVD. Ukryte były w specjalnych rurach odpowiadających średnicy płyty, wmontowanych w podwozie busa marki nissan.

Od początku tego roku celnicy zatrzymali na podlaskich przejściach granicznych, bazarach i targowiskach ok. 8 tys. podrabianych płyt DVD i CD.

d3why61
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3why61