Trwa ładowanie...
05-10-2006 10:19

Polański otrzyma nagrodę im. Felliniego

Polański otrzyma nagrodę im. Felliniego
d27p8fi
d27p8fi

Roman Polański otrzyma nagrodę im. Federico Felliniego za całokształt twórczości - zapowiedziano we Włoszech. Uroczystość wręczenia nagrody, przyznawanej przez fundację imienia twórcy "Osiem i pół", odbędzie się 16 grudnia w jego rodzinnym mieście - Rimini.

Prezes Fundacji Federico Felliniego, reżyser filmowy Pupi Avati, informując o przyznaniu nagrody Polańskiemu powiedział, że jest on "twórcą o niezwykłej postawie i odwadze, którego wyobraźnia jest niezrównana".

Włoska agencja Ansa przypomniała, że zmarły w 1993 roku Fellini podziwiał Polańskiego, a jego "Rosemary's Baby" uważał za jeden ze swych ulubionych filmów.

Obaj artyści spotkali się w 1969 roku na planie filmu "Satyricon"Felliniego. Spotkanie to zostało uwiecznione w filmie dokumentalnym pod tytułem "Ciao Federico" o powstawaniu tego filmu. Dokument ten zawiera prawdopodobnie ostatnie zdjęcia ówczesnej żony Romana Polańskiego, Sharon Tate, zamordowanej w tym samym roku przez bandę Charlesa Mansona.

W zeszłym roku nagrodę powołanej w 1995 roku fundacji Felliniego za całokształt twórczości przyznano Martinowi Scorsese. ROMAN POLAŃSKI W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ

d27p8fi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27p8fi