Trwa ładowanie...

"Polityka": już wiadomo, ilu widzów odwiedziło kina. Wyniki są imponujące

"Polityka" jest najbardziej komentowanym filmem ostatnich dni, a nawet tygodni. Bo Patryk Vega zaczął promocję swojego najnowszego tytułu już jakiś czas temu. Niemal codziennie pojawiały się nowe doniesienia. Po kilku dniach od premiery wiadomo, czy promocja zakończyła się sukcesem. Odpowiedź pewnie już znacie.

"Polityka": już wiadomo, ilu widzów odwiedziło kina. Wyniki są imponująceŹródło: Forum
d47523q
d47523q

"Polityka" zadebiutowała w kinach w środę 4 września. Dzień wcześniej odbyły się specjalne pokazy dla gwiazd i dziennikarzy. 3 września sprawdziliśmy dla was, w jakich kinach były jeszcze wolne miejsca na tę głośną premierę. Wystarczył krótki research, by stwierdzić, że w multipleksach w największych miastach Polski miejsca były na wyczerpaniu. To oznaczało, że widzowie ruszą do kin, choć środa nie wydawała się idealnym dniem na wypuszczenie nowego filmu. Był przecież środek tygodnia. Ale fani Vegi nie zawiedli. Do kin ruszyli też i ci, którzy którzy nie są wielbicielami stylu reżysera, ale byli ciekawi "Polityki".

Według badania przeprowadzonego na próbie ponad 1000 osób film chciało obejrzeć aż 74 proc. ankietowanych. Tylko 14 proc. na pytanie: " Czy zamierzasz obejrzeć film 'Polityka' Patryka Vegi?" odpowiedziało "nie". "Trudno powiedzieć" to odpowiedź 12 proc. badanych. Wygląda na to, że sporo Polaków było takiego zdania jak największa grupa spośród uczestników badania. Nie tylko chcieli obejrzeć "Politykę", ale i zrobili to.

"Polityka" - oglądalność w ciągu 5 dni

Zazwyczaj filmy debiutują w weekend. Zliczając wyniki oglądalności, mówi się wtedy o liczbie osób, które kupiły bilety do kina podczas weekendu otwarcia. W przypadku "Polityki" mamy do czynienia ze znacznie przedłużonym "weekendem" trwającym aż 5 dni. W tym czasie, według osoby z otoczenia produkcji, kina w całej Polsce odwiedziło blisko milion widzów, którzy wybrali się na "Politykę". Dokładna liczba to 933 459 osób. O wyniku poinformował też sam reżyser na swoim profilu na Instagramie.

Ewa Kasprzyk: "Polityka od zawsze była dla mnie ciemną stroną życia"

Napisał: "Zła wiadomość dla wykupionych hejterów: 'Polityka; po pierwszym weekendzie ma 933 tyś widzów‼️".

d47523q

Wbrew słowom Vegi wynik wcale nie oznacza, że 933 tys. widzów produkcja się podobała, a krytyczne opinie, które słyszało się jeszcze przed premierą, nie okazały się słuszne. Ogromna oglądalność to jednak z pewnością sukces osób odpowiedzialnych za PR filmu. Ciekawość w narodzie zwyciężyła - wystarczy przeczytać komentarze pod wpisami Vegi, by stwierdzić, że sporo widzów znalazło się w kinie na seansie "Polityki", by ją zaspokoić. Czy byli zadowoleni? Opinie są podzielone.

"Polityka" na tle innych hitów ostatnich miesięcy

"Kler" Wojtka Smarzowskiego obejrzało w sumie ponad 5,2 mln widzów, a weekend otwarcia tego filmu to aż 940 tysięcy widzów. ”Polityka” nie pokonała więc "Kleru", choć niewiele brakowało. Ale też weekend otwarcia filmu Vegi był przedłużony.

Podająca wyniki frekwencyjne strona Box Office’owy Zawrót Głowy przypomina, jaką widownię zanotowały kolejne filmy Vegi począwszy od produkcji "Pitbull. Niebezpieczne kobiety":

d47523q

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" – weekend otwarcia 767 tys./ogółem 2,884 mln

"Botoks" – 711 tys./2,319 mln

"Kobiety mafii" – 628 tys./2,037 mln

"Kobiety mafii 2" – 373 tys./1,144 mln

Innym hitem ostatnich miesięcy była kontynuacja komedii "Kogel mogel", a więc produkcja "Miszmasz, czyli kogel-mogel 3". Film w weekend otwarcia miał widownię na poziomie 500 tys. osób, co uznano za świetny wynik.

"Polityka" Patryka Vegi wejdzie do kin 4 września Materiały prasowe
"Polityka" Patryka Vegi wejdzie do kin 4 września Źródło: Materiały prasowe, fot: Kino Świat
d47523q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47523q