Trwa ładowanie...
d34jkh9

Kler

Najnowsze informacje
3.7
(9 głosów)
Oceń:
24
5
d34jkh9
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Kler" to film z 2018 roku, który jeszcze przed swoją premierą wywołał sporo kontrowersji. W swoim obrazie Wojciech Smarzowski ukazuje kulisy instytucji Kościoła katolickiego.

Kler — opis fabuły

Film obyczajowy "Kler" opowiada historię trzech księży, których losy w przeszłości splotła pewna tragedia. Od tamtego czasu spotykają się w każdą rocznicę, aby świętować wspólnie cud jej przeżycia. Każdy z nich jest inny, każdy osadzony w innych realiach instytucji kościelnej.

Ksiądz Lisowski to pracownik kurii, swego rodzaju karierowicz. Marzy o objęciu stanowiska w Watykanie. Ksiądz Trybus z kolei jest proboszczem w wiejskiej parafii. Panujące ubóstwo nierzadko budzi w nim słabości i skłania do złego. Natomiast ksiądz Kukula, choć żarliwy w swojej wierze, nie potrafi utrzymać zaufania ze strony parafian. W filmie pojawia się także arcybiskup Mordowicz, wysoko postawiony urzędnik kościelny, który swoje wpływy potrafi wykorzystać i robi to bez pardonu.

Losy trzech księży splatają się w filmie po raz kolejny, a ciąg zaistniałych wydarzeń bardzo mocno odbija się na życiu każdego z tych trzech członków kleru.

Kler – kontrowersje

Obraz Wojciecha Smarzowskiego, jak wszystkie dotychczasowe, należy do mocnych i bezkompromisowych. Reżyser w filmie "Kler" ukazuje ludzki wymiar Kościoła katolickiego. Daje wizję kościoła, w którym grzeszni są nie tylko wierni, ale i księża, ponieważ zarówno jedni, jak i drudzy są tylko ludźmi. Jeszcze przed premierą "Kleru", której datę wyznaczono na 28 września 2018 roku, film spotkał się z ogromem sprzecznych komentarzy i opinii.

Zobacz pierwszy zwiastun filmu "Kler".

Podziel się opinią

24
5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34jkh9
d34jkh9
d34jkh9