Trwa ładowanie...
d3lclj1

Polska produkcja na Festiwalu Filmowym w Moskwie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu Wszystko będzie dobrze
Kadr z filmu Wszystko będzie dobrze (ITI Cinema)
d3lclj1

Film "Wszystko będzie dobrze" w reż. Tomasza Wiszniewskiego będzie jedynym polskim filmem prezentowanym na rozpoczynającym się w czwartek 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie.

"Wszystko będzie dobrze" to wspólna produkcja Telewizji Polskiej i Studia Filmowego Zebra.

Film opowiada historię chłopca, którego matka umiera na raka. 12- latek wyrusza na pielgrzymkę-bieg do Częstochowy. Ma do pokonania ponad 350 km. Podczas biegu towarzyszy mu Andrzej - walczący z alkoholizmem nauczyciel wychowania fizycznego.

d3lclj1

Film zdobył już Srebrnego Delfina - nagrodę za najlepszą rolę męską (dla Roberta Więckiewicza) na 24. Międzynarodowym Festiwalu Filmów "Festroia" w mieście Setubal w Portugalii.

Uczestnicy festiwalu filmowego w Moskwie (19-28 czerwca) będą walczyć o Statuetkę Złotego św. Jerzego, przyznawaną za najlepszy film. Nagroda wręczana jest także najlepszemu reżyserowi, aktorowi i aktorce.

30. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie otworzy amerykański film "Hancock", w reżyserii Petera Berga.

Podczas otwarcia festiwalu specjalną nagrodą za całokształt twórczości zostanie uhonorowany japoński reżyser Takeshi Kitano.

W programie festiwalu znalazła się także retrospektywa twórczości Kitano. W Moskwie zaprezentowanych zostanie sześć filmów reżysera, w tym debiutancki "Violent Cop" oraz ostatnie dzieło "Glory to the Filmmaker".

d3lclj1

Podziel się opinią

Share

d3lclj1

d3lclj1