Trwa ładowanie...

Hit NetfIksa "podbija" świat. Znów przyniósł wstyd Polsce

Zgodnie z wieloletnią tradycją, na dzień przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów, poznaliśmy filmy, które zostały wyróżnione nominacjami do słynnych antynagród. Po raz kolejny "doceniono" w Ameryce ekranizacje powieści Blanki Lipińskiej. "365 dni: Ten dzień" oraz "Kolejne 365 dni" otrzymały dwie nominacje do Złotych Malin 2023.

"365 dni" stało się głośnym tytułem"365 dni" stało się głośnym tytułemŹródło: Materiały prasowe
d3uvdp2
d3uvdp2

W 2021 roku erotyk "365 dni" stał się pierwszą polską produkcją w historii, która zdobyła jedną z najsłynniejszych filmowych nagród – Złotą Malinę. Golden Raspberry Award Foundation swoje wyróżnienie w kategorii najgorszy scenariusz roku przyznało Tomaszowi Klimalowi.

Blanka Lipińska nie ukrywała wówczas, że jest trochę rozczarowana werdyktem amerykańskiego jury. Erotyk zdobył bowiem aż sześć nominacji. Pisarka liczyła na więcej nagród: "Miałabym pewnie inną minę, gdybym wygrała w głównej kategorii, czyli najgorszy film, ale nie martwcie się i tak wygrałam w jednej, co stanowi rekord w tym kraju, ponieważ nigdy nikt z Polski nie był ani nominowany do tej nagrody, ani tym bardziej tej nagrody nie wygrał. Kiedy pisaliśmy scenariusz do "365 dni", powiedziałam: - Bardzo bym chciała, żebyśmy za film dostali Złotą Malinę. Na Oskara szans nie mamy, ale Złota Malina jest czymś, co jest drugie w kolejności i ją dostaniemy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Blanka Lipińska o sukcesie "365 dni": "Nikomu nie zaglądam do majtek i portfela"

Pisarka odgrażała się także, że jedna Złota Malina i sześć nominacji to nie jest wszystko, na co ją stać. "Mam jeszcze dwie napisane książki i zamierzam je zekranizować" – zapowiadała Lipińska. I słowa dotrzymała. A jej marzenia znów mogą się spełnić, gdyż "365 dni: Ten dzień" oraz "Kolejne 365 dni" otrzymały nominację do Złotej Maliny w dwóch kategoriach: najgorszy remake, sequel lub zrzynka oraz najgorsza ekranowa para.

W tej drugiej kategorii członkowie stowarzyszenia przyznającego antynagordy wykazali się dużym poczuciem humoru, gdyż obok polskiej pary nominowali na przykład Toma Hanksa i jego obciążoną lateksem twarz w filmie "Elvis".

W kategorii na najgorszy remake, sequel lub zrzynka, potraktowane jako jeden projekt "365 dni: Ten dzień" oraz "Kolejne 365 dni", za konkurentów będą miały: "Blondynkę" Netfliksa, "Pinokia" Disneya, "Podpalaczkę" oraz "Jurassic World: Dominion".

d3uvdp2

W głównej kategorii najgorszy film roku nominację do Złotej Maliny otrzymali: "Blondynka", "Pinokio", "Miłego żalu", "Córka króla", "Morbius". Ze znanych hollywoodzkich gwiazda przed szansą zdobycia w tym roku antynagordy stanęli m.in. Tom Hanks ("Pinokio" oraz "Elvis"), Sylvester Stallone ("Samarytanin"), Jared Leto ("Morbius"), Diana Keaton ("Mack&Rita"), Penelope Cruz ("355").

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o rozdaniu Złotych Globów, przeżywamy aferę z rewelacjami księcia Harry’ego i z wypiekami na twarzach czekamy na nadchodzące w 2023 roku filmy i seriale. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3uvdp2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uvdp2

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj