Trwa ładowanie...
26-01-2007 09:25

Polskie Hollywood w Nowym Sączu

Polskie Hollywood w Nowym SączuŹródło: AFP
d3pg1wj
d3pg1wj

Miasteczko Multimedialne ma powstać przy Wyższej Szkole Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu. Inwestycja ma kosztować prawie 130 milionów euro - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rektor nowosądeckiej uczelni Krzysztof Pawłowski mówi o polskiej Dolinie Krzemowej połączonej z Hollywood - inwestycja ma łączyć w jednym miejscu najnowsze technologie wykorzystywane w mediach, sztuce, nauce i biznesie. To jeden z największych polskich projektów zgłoszonych do finansowania z pieniędzy UE w ramach programów "Innowacyjna gospodarka" i "Kapitał ludzki" - czytamy w gazecie.

Dziennik cytuje fragment projektu: "Najnowocześniejsze hale zdjęciowe połączone ze studiami filmowymi, graficznymi, dźwiękowymi współpracujące z działami architektury informacji, najnowsze serwery i rozwiązania z zakresu transferu danych sprawią, że podobnym zestawem kompetencji i technologii nie będzie się mogło poszczycić żadne z istniejących centrów wspierania innowacji w Europie".

Kinga Pawłowska, odpowiedzialna za projekt w WSB, podkreśla, że zaplanowano połączenie ośrodka badawczo-rozwojowego, inkubatora przedsiębiorczości, funduszu inwestycyjnego, systemu edukacyjnego oraz multimedialnego centrum młodych. Powstać ma więc między innymi centrum zabaw multimedialnych dla dzieci, biurowce - siedziby firmfirm wysokich technologii, nowoczesne zaplecze dla badań dla naukowców i studentów. Miasteczko będzie łączyć naukowe i rozrywkowe funkcje nowych cyfrowych mediów - zapewniają inicjatorzy, wśród entuzjastów pomysłu wymieniając między innymi Andrzeja Wajdę i Krzysztofa Krauzego.

W projekt multimedialnego centrum zaangażowały się władze Nowego Sącza. Miasteczko ma powstawać w ciągu siedmiu lat.

d3pg1wj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pg1wj