Trwa ładowanie...
d47i3ri

Powstają trzy nowe, polskie kanały filmowe

Share
d47i3ri

Grupa SPI International zakupiła popularną polską stację tematyczną Kino Polska. To nie koniec nowości. Grupa zapowiada że niedługo wprowadzi na rynek trzy nowe kanały filmowe w tym jeden w technologii HD.

19 marca 2007 roku SPI International Polska stał się właścicielem telewizji Kino Polska, uznanej w roku 2005 za najlepszy europejski kanał filmowy (nagrodzonej Hot Bird TV Awards 2005).

Telewizja Kino Polska rozpoczęła emisję w grudniu 2003 roku. Stacja emituje wyłącznie polskie filmy fabularne, dokumentalne i animowane, kroniki oraz kino niezależne. Dostępna jest w sieciach kablowych i na wszystkich trzech platformach cyfrowych. W lutym udziały kanału w rynku telewizyjnym wyniosły 0,34 proc. (dane TNS OBOP).

To nie koniec ambitnych planów SPI. Już 2 kwietna grupa ma uruchomić w Polsce dwa nowe kanały. Oba filmowe. Pierwszy nosił będzie nazwę Filmbox, drugi Nonstop Kino. Filmbox będzie stacją przeznaczoną dla sieci kablowych zaś Nonstop kino przewidziane jest jako kanał płatny. Obie stacje działają już w Czechach i Słowacji. Grupa SPI planuje również uruchomienie kanału w całości nadawanego w technologii HD.

d47i3ri

Podziel się opinią

Share
d47i3ri
d47i3ri