Trwa ładowanie...
08-09-2006 15:14

Poznaj zaciszny dom Julii Złotopolskiej

Share
Poznaj zaciszny dom Julii Złotopolskiej
djj0e4w

W najbliższym programie pt.: Zacisze Gwiazd widzowie będą <a href="https://turystyka.wp.pl/male-6050031134733441c">mieli</a> okazję poznać prywatny dom znanej z roli Julii Złotopolskiej aktorki, Anny Milewskiej-Zawady.

"Kochaliśmy się 47 lat"- tak będzie nazywała się książka, którą pisze o swoim zmarłym mężu Anna Milewska.

Ale wiele z tajemnic wspólnego życia okryje już w programie "Zacisze Gwiazd”. Nasz słynny himalaista Andrzej Zawada w zasadzie nie akceptował żon taterników na swoich wyprawach. Kobiety owszem są na wyprawie potrzebne, wręcz niezbędne. Wpływają na złagodzenie obyczajów i dobrą atmosferę w czasie wyprawy.

Ale obecność kobiet-żon sprawia że mężczyźni nie są tak niezłomni i zdecydowani. Potrafią się załamać w najważniejszym momencie. Strach kobiet o ich życie im się udziela. Z Anną było inaczej. Anna poznała pana Andrzeja Zawadę w klubie wysokogórskim, bo sama się wspinała. Oboje kochali góry. Anna weszła z mężem na 5300 metrów.

djj0e4w

Andrzej zdobywał kolejne 8-tysięczniki. Anna czekała w bazie. Kiedyś zrobiła tam łańcuch ze srebrnych opakowań po herbacie i mieli prawdziwą wigilię podniebną.

W programie poznamy też siostrę Anny Milewskiej-Zawady i świat z jej dzieciństwa jakiego nie znamy. Polski dworek na Podlasiu, pieczenie domowego chleba, przeprawy bryczką przez rzekę, spadanie z drzew, domowe nauczycielki i domowe przedstawienia dla rodziców.

Emisja programu już w najbliższą niedzielę, 10 września w TVP2 godz. 9.40.

djj0e4w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djj0e4w
djj0e4w