Trwa ładowanie...
07-03-2006 13:08

Poznańskie spotkania miłośników X Muzy

Poznańskie spotkania miłośników X Muzy
d3vumnc
d3vumnc

Klub Filmowy WSNHiD „Filmokrąg” w marcu inauguruje swoją działalność pod zmienioną formułą. W ramach klubu odbywać się będą projekcje kina niezależnego, artystycznego, etiud studenckich oraz videoartu.

W programie Klubu Filmowego „Filmokrąg” znajdą się m.in. pokazy filmów prezentowanych w ogólnopolskiej promocji kina niezależnego „Cinema OFF” oraz prezentacja najciekawszych filmów z krakowskiego Międzynarodowego Festiwalu „Etiuda & Anima”.

Spotkania miłośników X Muzy odbywać się będą co dwa tygodnie we wtorki o godz. 18.30 w WSNHiD, a wstęp na poszczególne projekcje będzie bezpłatny.

Na pierwszy pokaz, który odbędzie się 7 marca o godz. 18.30 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa wybraliśmy wielokrotnie nagradzaną „Katatonię” Jacka Nagłowskiego. Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie z reżyserem.

Reżyser „głównym bohaterem” swojego filmu uczynił sens życia. Zagadnienie, choć często przez różnych twórców poruszane, nieustannie inspiruje, bo pozostaje bez odpowiedzi. „Katatonia” to cztery historie dwudziestolatków próbujących, z różnym skutkiem, odnaleźć się w rolach ludzi dorosłych. Nagłowski w przekonujący sposób ukazuje ich obawy, marzenia i aspiracje brutalnie weryfikowane przez szarą, pozbawioną perspektyw codzienność.

d3vumnc

Opowieści z życia młodych ludzi reżyser zestawia ze scenami ulicznej sondy, w której przypadkowi przechodnie mają w kilku słowach odpowiedzieć na pytanie, jaki jest ich cel w życiu? Dla każdego z nich szczęście oznacza coś innego, dlatego różnymi sposobami dążą do niego.

W filmie reżyser weryfikuje tezy o szczęściu, pokazując zmienność losu.

Młode małżeństwo, które ma wieczne problemy finansowe, wygrywa główną nagrodę w konkursie audiotele. Młoda artystka ma szansę wystawić swoje prace w jednej z warszawskich galerii, dostaje prestiżowe stypendium we Francji. Pewnej parze niedługo urodzi się dziecko. Wydaje się, że ich świat stał się bytem doskonałym. Czy jednak bohaterowie będą potrafili docenić i właściwie wykorzystać to, co ich spotkało?

Film Jacka Nagłowskiego dzięki specyficznej estetyce i tematowi świetnie wpisuje się w kino offowe. Kamera z ręki, gra aktorska balansująca na granicy amatorszczyzny staje się atutem filmu. Widz odnośni wrażenie, że opowiadane w filmie historie dzieją się tuż obok niego.

„Katatonia” Jacka Nagłowskiego jest prawdziwie niezależną, nieschematyczną wypowiedzią, wyrażającą świadomość pokolenia młodych inteligentów.

d3vumnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vumnc