Trwa ładowanie...

Precz zimowej chandrze! Najlepsze seriale w CANAL+ online

Tego nie można przegapić! Długie wieczory? Bardzo dobrze! Jest więcej czasu na oglądanie najlepszych seriali! Kiedy krople deszczu zdobią okna, zakop się w koc z kubkiem gorącej herbaty i pilotem. Na CANAL+ online znajdziesz nowości, które rozgrzeją cię kryminalną intrygą, historycznym rysem i walką z cyberterroryzmem.

Partnerem jest CANAL+
"Hotel Europa" "Hotel Europa" Źródło: materiały partnera
d1aokis
d1aokis

Okres jesienno-zimowy w serwisie CANAL+ online serialami stoi. Do bogatej oferty stacji dołączają trzy kolejne świetne europejskie produkcje, które trafią w gusta zarówno miłośników opowieści kryminalnych, jak i entuzjastów geopolitycznych i cybernetycznych rozgrywek czy produkcji z wielką historią w tle. Na widzów czeka kilka godzin fantastycznej rozrywki, która nie okaże się jednak płytka i ulotna, lecz pozostawi po sobie mocno brzmiące pytanie "co by było gdyby…?".

"Karen Pirie", czyli jak się ma feminizm do true crime

Znana podcasterka zajmująca się prawdziwymi zbrodniami przypomina sprawę morderstwa sprzed 25 lat. Ciało młodej barmanki Rosie Duff zostało znalezione przy drodze. Kobieta została uduszona, miała też ranę brzucha. O jej zamordowanie zostało oskarżonych trzech chłopaków, którzy twierdzili, że są niewinni i tylko próbowali ratować dziewczynę. Czy faktycznie natknęli się na nią, wracając z imprezy? Byli umazani krwią, bo próbowali jej pomóc, czy też była to sprytna przykrywka?

"Karen Pirie" materiały partnera
"Karen Pirie" Źródło: materiały partnera

Ćwierć wieku później nadal nie ma co do tego pewności, a autorka podcastu "Echa" sugeruje, że śledztwo nie było przeprowadzone właściwie. Młoda dziewczyna wyszła sama nad ranem, sprawa została więc zbagatelizowana, bo – jak powszechnie twierdzono – ofiara nie była wystarczająco ostrożna. Podcasterka zauważa gorzko: "Kobieta, która nie robi wszystkiego, co w jej mocy, by jej nie zabito, zasługuje na swój los".

d1aokis

Policja nie chce niewygodnych oskarżeń o victim blaming, dlatego też śledztwo zostaje wznowione. Ma się nim zająć młoda detektyw, Karen Pirie. Jest pełna zapału, w końcu może się wykazać i… jest kobietą. Z boku dobrze to wygląda – przydzielenie kobiety do takiej sprawy powinno w końcu zamknąć usta tym, którzy mają czelność mówić o seksizmie.

"Karen Pirie" materiały partnera
"Karen Pirie" Źródło: materiały partnera

Tak naprawdę sprawa sprzed 25 lat obnaża jednak zupełnie współczesne problemy. Okazuje się, że w ciągu ćwierć dekady w kwestii niewłaściwego traktowania kobiet ofiar przemocy zmieniło się zbyt mało. Detektyw nie tylko na nowo bada sprawę, ale jednocześnie prowadzi swego rodzaju walkę z chorym, antyfeministycznym systemem. Musi też udowodnić, że naprawdę zasługuje na tę sprawę, a jej płeć nie powinna mieć tu nic do rzeczy.

Karen szybko odkrywa niedociągnięcia w śledztwie sprzed 25 lat. Zauważa, że ofiara miała bliznę po cesarskim cięciu, tymczasem nikt nie sprawdził, co stało się z dzieckiem, ani nie dotarł do jego ojca… Czyżby naprawdę oskarżono niewinnych chłopców, którzy po prostu byli w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze?

d1aokis

Serial "Karen Pirie" już dostępny w serwisie CANAL+ online.

"Hotel Europa" – międzywojenna Europa w miniaturze

Nadszedł koniec I wojny światowej – wojny strasznej, pustoszącej i pozostawiającej ślady nawet na tych, którzy nie odnieśli na niej dotkliwych fizycznych obrażeń. Emil Dreesen wraca do kraju, gdzie czeka na niego dziedzictwo – luksusowy hotel nad Renem. Budynek został jednak zarekwirowany przez wojska francuskie i pierwszym zadaniem młodego mężczyzny okazuje się przekonanie mundurowych, by jego rodzina mogła dalej zarządzać hotelem. Obiekt trzeba odnowić i tchnąć w niego nowe życie – nienaznaczone wojennym okrucieństwem, pełne przepychu i… optymizmu. Nie jest to łatwe zadanie, Emil ma jednak ambitne plany – chce, by hotel stał się "najświetniejszy na świecie". Realizację marzeń utrudnia też rodzinny spór i rozdźwięk między wizją syna i ojca. Młody Emil w pewnym momencie staje nawet przed decyzją, czy dalej walczyć o swoje marzenie o prowadzeniu hotelu, czy… raz na zawsze zerwać rodzinne więzi. Mężczyzna nie wie też, że świat znajduje się u progu kolejnej wojny…

W pełnym luksusów otoczeniu mówi się o wydarzeniach, które zmienią dalsze losy świata. Pełna zagrożeń przyszłość wkrótce zapuka także do drzwi hotelu, a bohaterom przyjdzie podejmować decyzje, które zaważą na życiu ich i ludzi z najbliższego otoczenia. Hotel staje się miejscem spotkań bogatych i sławnych – zjawiają się tu takie historyczne persony jak Konrad Adenauer, Charlie Chaplin czy Adolf Hitler.

Niemiecki serial Hotel Europa to z jednej strony opowieść o młodym Emilu, zmagającym się z doświadczeniem wojny i rodzinnym konfliktem, a z drugiej – o hotelu, który stał się świadkiem przemian zachodzących w międzywojennej Europie. Osobiste losy rodziny Dreesen stają się analogią dla historii całego kontynentu.

d1aokis

Serial "Hotel Europa" już dostępny a w serwisie CANAL+ online.

Źródło: Licencjodawca
"Hotel Europa"

"Niewypowiedziana wojna", czyli cyberatak w postpandemicznym świecie

Serial "Niewypowiedziana wojna" opowiada o agentach, którzy próbują zmierzyć się z cyberatakiem na Wielką Brytanię, przeprowadzonym tuż przed wyborami parlamentarnymi. Jest przy tym w interesujący sposób osadzony w postpandemicznej rzeczywistości – jego akcja toczy się bowiem w 2024 r.

Ktoś uderza w demokratyczny system, próbując wprowadzić chaos. W wyniku ataku zostają wstrzymane loty, wysiadają systemy bankowe, pada kilka dużych serwerów – w tym odpowiadających za zakupy internetowe i konsultacje medyczne. Nic dziwnego, że sytuacja budzi niepokoje społeczne. Szybko okazuje się, że to zupełnie nowy wirus, co oznacza, że został napisany specjalnie po to, by sabotować zbliżające się wybory. To poważnie zagraża bezpieczeństwu kraju, a nawet całego demokratycznego świata. Równowaga okazuje się bowiem bardzo krucha…

Źródło: materiały partnera
"Niewypowiedziana wojna"

Zespół specjalistów działa pod niewyobrażalną presją, próbując zażegnać kryzys. Do ekipy niedawno dołączyła młoda Saara Parvin, która jako pierwsza zauważa ukryte elementy kodu. Dzięki temu udaje się udaremnić kolejny atak, który mógłby sparaliżować cały iPnternet w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie Saara mierzy się z poważnymi rodzinnymi problemami i próbuje odnaleźć się w nowym środowisku. Mimo wewnętrznego rozdarcia i poczucia wyobcowana pokazuje jednak, że jest w pełni kompetentna i potrafi działać szybko i skutecznie.

d1aokis

Wkrótce potwierdzają się też pierwsze przypuszczenia. Za tytułową "niewypowiedzianą wojną" stoją Rosjanie, którzy kolejny raz próbują wmieszać się w sprawy zachodniej demokracji. Dostajemy rasowy serial spod znaku political fiction, osadzony w przerażająco prawdopodobnych realiach.

Serial "Niewypowiedziana wojna" jest dostępny w CANAL+ online.

Przeczytaj o innych serialach na jesienną chandrę dostępnych w CANAL+ online.

CANAL+ online to serwis streamingowy oferujący tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Partnerem jest CANAL+
d1aokis
d1aokis