Trwa ładowanie...
29-12-2006 12:01

Prezydent Bush pokonał Paris Hilton

Share
Prezydent Bush pokonał Paris HiltonŹródło: AFP
d4gt8qk

Prezydent George Bush okazał się najbardziej kontrowersyjną postacią 2006 roku w USA. Amerykanie uznali go za największego łotra i za największego bohatera ostatnich 12 miesięcy.

George Bush zdobył tytuł łotra 2006 roku bez problemów. W sondażu przeprowadzonym przez agencję AP, głosowało na niego ponad 25% rodaków. Amerykański prezydent wyprzedził nawet przywódcę Al-Kaidy Osamę bin Ladena oraz oczekającego na egzekucję, byłego dyktatora Iraku Saddama Husajna. Bush został jednak również uznany za bohatera mijającego roku. Tu jednak zwycięstwo amerykańskiego prezydenta nie było tak zdecydowane. Na Busha jako bohatera wskazało 13% ankietowanych. Na drugim miejscu, z wynikiem 6%, znaleźli się amerykańscy żołnierze służący w Iraku i Afganistanie.

Rok 2006 nie był również dobry dla Britney Spears. W sondażu AP prawie 30% Amerykanów uznało ją za najgorzej zachowującą się gwiazdę pop kultury. Spears wyraźnie wyprzedziła w tej kategorii Paris Hilton.

Jako gwiazdy show-biznesu zasługujące na uznanie mieszkańcy USA najczęściej wskazywali na Oprę Winfrey oraz chorego na Parkinsona aktora Michaela J. Foxa.

d4gt8qk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gt8qk