Trwa ładowanie...
19-02-2017 06:00

Program TV na niedzielę: „Zjednoczone stany miłości”, „Lobster”, "Być jak modelka" [19-02-2017]

W niedzielę wieczorem obejrzymy w telewizji nagrodzony na zeszłorocznym festiwalu Berlinale film „Zjednoczone stany miłości” Tomasza Wasilewskiego, kontrowersyjny obraz „Lobster”, a także pierwszy odcinek nowego programu Telewizji WP - „Być jak modelka”. Polecamy również zawsze dobre "Nic śmiesznego" - słynną polską komedię, która kompletnie nie sprzedała się w kinach, a dzięki kasetom VHS zyskała status kultowej. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 19 lutego.

Share
Program TV na niedzielę: „Zjednoczone stany miłości”, „Lobster”, "Być jak modelka" [19-02-2017]Źródło: PAP
d4j315t

„Nic śmiesznego" jest przede wszystkim filmem bardzo polskim. O naszym malkontenctwie, o niemożnościach, o marazmie inteligenta, który nie potrafi znaleźć sposobu na życie i czeka, że dobrobyt i szczęście spłyną mu w ręce same. Koterski śmieje się z wszystkiego i wszystkich – pisał jeden z krytyków. Gdy dwadzieścia lat temu „Nic śmiesznego” w reżyserii Marka Koterskiego trafiło do kin, przeszło praktycznie bez echa. Głównie z powodu słabej dystrybucji i braku jakiejkolwiek reklamy. Drugie życie dostał dzięki kasetom VHS. Dziś uchodzi za jedną z bardziej lubianych polskich komedii, a cytaty z niego weszły do codziennego użycia.

„Zjednoczone stany miłości”

„Zjednoczone stany miłości” to pierwsze tak przenikliwe spojrzenie na początek transformacji ustrojowej, temat niemal nietknięty w polskim kinie. Tomasz Wasilewski dał czasom przełomu twarz kobiety. Wbrew potocznemu wyobrażeniu o początkach lat dziewięćdziesiątych, jego bohaterki nie umieją cieszyć się z powodu gwałtownych zmian, które zaszły w Polsce. Jest w nich raczej dezorientacja i rozpacz kogoś, kto wychodzi na wolność po dwudziestu latach więzienia i zadaje sobie pytanie, co dalej?

d4j315t

„Być jak modelka”

W ramówce kanału Telewizja WP już 19.02 pojawi się pierwszy odcinek cyklu „Być jak modelka”. Bohaterkami programu są dziewczyny pracujące dla najlepszych agencji modowych w Polsce i na świecie. Wszystkie są młode i piękne, ale na tym kończy się wspólny mianownik, bo każda z nich ma inne marzenia i predyspozycje. Jedne marzą o „high fashion”, inne decydują się na kontrakty reklamowe, jeszcze inne świetnie odnalazły się w cyfrowym świecie modelingu, zdobywając popularność przez media społecznościowe. W każdym odcinku poznajemy ich zawodowe i prywatne życie. Zaglądamy też na „backstage" świata mody, zdradzając kulisy pokazów czy sesji zdjęciowych.

„Ronin”

Rober De Niro w niezapomnianym dramacie o grupie byłych agentów wywiadu zwerbowanych w celu wykonania tajnej misji. De Niro jest najemnikiem, który wraz z innymi współczesnymi "roninami" musi odnaleźć tajemniczą teczkę. Ich rozkazy pochodzą od tajemniczego pracodawcy, który kieruje się nieznanymi pobudkami...

d4j315t

„Pola śmierci”

Głośny dramat wojenny z 1984 roku, który przenosi widzów do Kambodży w roku 1972. Korespondent "New York Timesa" zostaje wysłany do azjatyckiego państwa, skąd ma relacjonować nasilające się konflikty pomiędzy Czerwonymi Khmerami a rządem. Trzy lata później zwycięskie wojska Czerwonych Khmerów przejmują władzę w stolicy. Rodzina kambodżańskiego tłumacza i przyjaciela głównego bohatera zostaje ewakuowana przez Amerykanów, jednak on sam nie opuszcza kraju, by przekazywać informacje z ostatniej chwili. Wkrótce zostaje pojmany przez ekstremistyczne ugrupowanie komunistów i tafia do obozu pracy.

„Lobster”

Colin Farrell, Rachel Weisz, John C. Reilly i Léa Seydoux w niezwykłym filmie greckiego reżysera, który kreśli wizję niedalekiej przyszłości. W świecie „Lobstera” nikomu nie wolno być samemu, gdyż samotność rodzi niepożądany zgiełk. Każdy samotnik trafia do Hotelu, w którym ma obowiązek znaleźć swoją drugą połowę. Jeżeli cel nie zostanie osiągnięty w ciągu 45 dni, osoba trafia do Lasu, gdzie pod postacią zwierzęcia musi samotnie walczyć o przetrwanie.

d4j315t

„Drugie oblicze”

Film rozpoczyna historia Luke'a (Ryan Gosling), kaskadera, który pracuje w wędrownej trupie cyrkowej, popisując się odważnymi wyczynami na motorze. Powrócił właśnie do miasteczka, gdzie bawił rok wcześniej i gdzie wdał się w romans z Rominą (Eva Mendes). Choć o tym nie wiedział, z ich krótkiego związku narodził się chłopiec. Luke zapragnął być obecny w życiu syna. Porzuca dawne życie i w akcie desperacji daje się skusić łatwym pieniądzom. Korzystając ze swoich niezwykłych umiejętności jazdy na motocyklu, zaczyna okradać banki. Przypieczętowuje tym nie tylko swój los, ale też swego syna oraz pewnego policjanta (Bradley Cooper) i jego syna.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d4j315t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j315t
d4j315t