Program TV na piątek: „Ogniem i mieczem”, „Charlie i fabryka czekolady”
W piątek 11 listopada nie zabraknie powodów, by zasiąść przed telewizorem i obejrzeć jeden z zapowiadanych hitów. Tego dnia czeka nas m.in. kolejna emisja „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana oraz „Charlie i fabryka czekolady” z niezastąpionym Johnnym Deppem w roli właściciela tytułowej fabryki. Co jeszcze warto obejrzeć w piątek w telewizji?
„Ogniem i mieczem”
Wyreżyserowana jako ostatnia, pierwsza w kolejności część "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Na jej realizację polscy widzowie czekali niemal ćwierć wieku. Obraz Jerzego Hoffmana trafił do kin w 1999 roku i z miejsca stał się hitem oraz najpopularniejszym polskim filmem kinowym. Jego frekwencyjnego rekordu nie powtórzyła dotychczas żadna z nakręconych po 1989 roku produkcji. Zawiłe losy Jana Skrzetuskiego i jego ukochanej Heleny osadzone w połowie burzliwego XVII stulecia obejrzało na wielkim ekranie 7 151 354 widzów. W obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd z Michałem Żebrowskim, Izabellą Scorupco, Danielem Olbrychskim, Zbigniewem Zamachowskim i Krzysztofem Kowalewskim na czele.
„Charlie i fabryka czekolady”
Tim Burton, mistrz w opowiadaniu historii z dreszczykiem, przenosi na ekran klasyczną powieści Roalda Dahla. Do swojej adaptacji udało mu się zaprosić m.in. Johnny'ego Deppa i Freddiego Highmore'a. Bohaterem filmu jest pochodzący z ubogiej rodziny chłopiec Charlie Bucket, obok domu którego mieści się fabryka czekolady. Pewnego dnia jej ekscentryczny właściciel, Willy Wonka ogłasza konkurs. Nagrodą w nim jest bilet wstępu do produkującego słodkości bajkowo-czekoladowego królestwa. Wygrają ci, którzy znajdą ukryte w batonach złote kupony. Szczęśliwie, jednym z wybrańców losu zostaje tytułowy Charlie. Jakie cuda czekają w fabryce Wonki? Chłopiec w towarzystwie dziadka i czwórki innych dzieci wyrusza w niezwykłą podróż. Wkrótce wszyscy przekonają się, że czekoladowy raj to bardzo niebezpiecznie miejsce, w którym aż roi się od pułapek.
„Tron: Dziedzictwo”
Pulsująca neonowym blaskiem i elektoroniczną muzyką kontynuacja pamiętnego hitu science fiction. Akcja rozpoczyna się 25 lat po wydarzeniach z części pierwszej. Sam Flynn ma 27 lat i jest synem Kevina Flynna, granego przez Jeffa Bridgesa geniusza komputerowego i głównego bohatera hitu z 1982 roku. Poszukując przyczyn tajemniczego zniknięcia swojego taty, Sam zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, w którym jego ojciec żył przez ćwierć wieku. W wirtualnej krainie spotyka Kevina i Quorrę, jego przyjaciółkę. Bohaterowie muszą odnaleźć drogę powrotną do domu. "Tron: Dziedzictwo" przedstawia cybernetyczny wszechświat, który w wersji A.D. 2010 jest jeszcze bardziej olśniewający i niebezpieczny od tego, który poznaliśmy w części pierwszej. Ci, którzy liczą na spektakularne pojedynki ludzi z komputerowymi botami z pewnością nie będą zawiedzeni.
„Sin City - Miasto grzechu”
Jedna z najlepszych, a z pewnością najwierniejszych filmowych adaptacji komiksowych wszech czasów. Gdy wchodziła do kin w 2005 roku olśniewała pod względem wizualnym. Do dziś pozostaje jednym z najlepszych filmów XXI wieku.
Film jest ekranizacją słynniego komiksu autorstwa mistrza gatunku Franka Millera. Wielowątkowa historia rozgrywającą się w najbardziej piekielnym miejscu na Ziemi, opanowanym przez zbrodnię i korupcję Mieście Grzechu. Film prezentuje trzy zazębiające się opowieści. Najważniejszym wątkiem jest historia Marva, który chce za wszelką cenę odnaleźć zabójcę kochanki. Równolegle przedstawione są losy Dwighta, starającego się ochronić znajome prostytutki przed konsekwencjami zamordowania skorumpowanego policjanta. Kolejnym wątkiem jest historia dobiegającego emerytury policjanta, Hartigana, który próbuje ocalić dziewczynkę z rąk mordercy i pedofila. Film wyreżyserował Robert Rodriguez przy wsparciu Franka Millera i Quentina Tarantino.
„Reich”
Film reżysera "Psów" i "Jacka Stronga" Władysława Pasikowskiego. Jego głównym atutem jest aktorski duet Mirosława Baki i Bogusława Lindy, którzy wcielają się w gangsterów. Grani przez nich Alex i Andre przyjeżdzą do Polski zza zachodniej granicy by wyrównać rachunki z polską mafią. Dla obu wizyta w Trójmieście jest powrotem w rodzinne strony. Pojawiajacy się sentyment otwiera drzwi miłości, która dodatkowo komplikuje ich misję. Kryminaliści z Polski nie zamierzają poddawać się bez walki. Rozlew krwi to tylko kwestia czasu.