Trwa ładowanie...

Program TV na piątek: "Planeta singli", "Komornik", "Wesele" [2-03-2018]

Dziś w TV "Komornik", jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat z rewelacyjną kreacją Andrzeja Chyry. Ponadto świetnie przyjęta przez krytykę polska komedia romantyczna "Planeta singli" (po raz pierwszy w TV) i kultowe "Wesele" Andrzeja Wajdy. W telewizji WP pojawi się kryminał "Prawo Brooklynu". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 2 marca.
Share
Kadr z filmu "Planeta singli"
Kadr z filmu "Planeta singli"Źródło: Materiały prasowe
d3r91fu

"Komornik"

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów nagrodzony Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni i typowany do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Obraz Feliksa Falka z Andrzejem Chyrą w roli głównej to jeden dzień z życia komornika w dotkniętym powszechnym bezrobociem mieście. Lucek jest młody i ambitny. Odniósł życiowy sukces, bo uciekł z przedmieścia. Jako komornik jest błyskotliwy i czarujący. Bez problemu potrafi owinąć rozmówcę wokół palca i ukryć swoje prawdziwe oblicze – bezwzględne i okrutne. W pozostałych rolach m.in. Kinga Preis, Marian Dziędziel i Małgorzata Kożuchowska jako kochanka głównego bohatera.

"Komornik" - Kino Polska 20:00

"Planeta Singli"

Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show… "Planeta singli" zachwyciła widzów i krytyków, którzy zgodnie okrzyknęli ją najlepszą polską komedią romantyczną od lat. Świetne kino nie tylko dla miłośników gatunku.

d3r91fu

"Planeta Singli" - TVN 20:00

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj zwiastun filmu "Planeta singli":

"Prawo Brooklynu"

Kryminał z Alekiem Baldwinem w roli głównej. Akcja rozpoczyna się w 1985 r. w Brooklynie, gdzie mieszka trójka przyjaciół: Michael Turner jr, Carmine Mancuso i Bobby Canzoneri. Jako mali chłopcy byli świadkami morderstwa dokonanego przez bezwzględnego gangstera Cesara, który zrobi wszystko, by wspiąć się na wyżyny mafijnej hierarchii. Po latach, kiedy jeden z nich zaczyna pracować dla mafii, ich przyjaźń i bezpieczeństwo zostają wystawione na ciężką próbę.

d3r91fu

"Prawo Brooklynu" - WP 20:00

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Łzy słońca"

Potrzebujesz sporej dawki wojennych emocji? Nie przegap filmu "Łzy słońca". Akcja rozgrywa się w Nigerii. Po zabójstwie prezydenta i jego rodziny dochodzi do wojny domowej. Pułkownik Walters (Bruce Willis) oraz jego grupa specjalna Navy Seal mają za zadanie uratować amerykańską lekarkę dr Lenę Kendricks (Monica Bellucci). Piękna pani doktor pracuje w jednej z misji w Nigerii. Gdy ekipa dociera do miejsca pobytu lekarki, okazuje się, że Kendricks zgadza się na ewakuację, tylko wtedy gdy wraz z nią zostaną uratowani uchodźcy.

d3r91fu

"Łzy słońca" - Polsat 23:25

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj "Żywioł. Deepwater Horizon": making of

"Żywioł. Deepwater Horizon"

Film Petera Berga to mocne, trzymające w napięciu kino, które daje do myślenia. Oparta na faktach opowieść skupia się na wspomnieniach kilkunastu autentycznych postaci pracujących na platformie wiertniczej Deepwater Horizon. To właśnie na niej w kwietniu 2010 r. doszło do wybuchu, który zaowocował największą katastrofą ekologiczną w historii Stanów Zjednoczonych. To wydarzenie odbiło się szerokim echem na całym świecie i rzuciło cień na etykę pracy brytyjskiego przedsiębiorstwa naftowego.

d3r91fu

"Żywioł. Deepwater Horizon" - Canal+ 23:00

"Wesele"

Mistrzowska adaptacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego, dokonana przez Andrzeja Wajdę. Odpowiedni klimat epoki został stworzony poprzez kolorystykę, scenografię, kostiumy, ale również, a może przede wszystkim, przez muzykę. Mistrz Wajda w doskonały sposób obsadził w rolach aktorów, którzy stworzyli niezapomniane, wręcz życiowe, kreacje. Obraz jest przesiąknięty charakterystyczną dla Wyspiańskiego symboliką, tajemniczością i niejednoznacznymi postaciami. "Wesele" to lektura obowiązkowa dla każdego Polaka.

"Wesele" - Stopklatka TV 01:50


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d3r91fu

Podziel się opinią

Share
d3r91fu
d3r91fu