Program TV na piątek: „Pretty Woman”, „50 twarzy Greya” i „Uniwersytet Potworny”

W piątkowy wieczór w telewizji obejrzymy jedną z największych komedii romantycznych w historii, czyli „Pretty Women”, zeszłoroczny blockbuster „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Uniwersytet potworny” oraz kolejny odcinek serialu „Upadek”, emitowanego na naszym kanale Telewizji WP. Nie zabraknie również polskiego akcentu w postaci żartobliwie opowiedzianej historii największego oszusta PRL-u, czyli filmu "Konsul". Na co jeszcze warto zwrócić uwagę 30 grudnia, zasiadając przed telewizorem?

Program TV na piątek: „Pretty Woman”, „50 twarzy Greya” i „Uniwersytet Potworny”
Źródło zdjęć: © Youtube.com

„Konsul”

„Konsul” to polska komedia kryminalna z 1989 roku Mirosława Borka (scenariusz i reżyseria), oparta na życiorysie Czesława Śliwy - największego oszusta epoki PRL-u. Głównym bohaterem filmu jest Czesław Wiśniak. Oszust, który wykorzystując ludzką łatwowierność postanawia otworzyć fikcyjny konsulat Austrii we Wrocławiu. W roli głównej wystąpił Piotr Fronczewski.

Pretty Woman
Julia Roberts i Richard Gere w niezapomnianej komedii romantycznej Garry'ego Marshalla. „Pretty Woman” to historia dwojga ludzi z całkowicie odmiennych światów. Ona, prosta i spontaniczna dziewczyna do towarzystwa. On, inteligenty i obyty w świecie luksusu prawnik z Wall Street. Na pozór dzieli ich wszystko, ale przecież przeciwieństwa się przyciągają, a miłość nie zna granic. Czy to jednak wystarczy, by połączyć Edwarda i Vivian?

„Upadek”

Piątkową propozycją naszego nowego kanału Telewizja WP jest czwarty odcinek serialu "Upadek" ("The Fall") z Gillian Anderson i Jamie Dornanem w rolach głównych. Akcja serialu kryminalnego rozgrywa się w Belfaście, gdzie dochodzi do serii morderstw na młodych, ambitnych kobietach. Stella Gibson (Gillian Anderson) z londyńskiej policji dołącza do ekipy badającej zabójstwa i wkrótce dochodzi do wniosku, że za wszystkie odpowiedzialny jest jeden człowiek. W tym samym czasie Paul Spector (Jamie Dornan), kochający ojciec i terapeuta, prowadzi podwójne życie i szykuje się do ataku na kolejną ofiarę.

„Pięćdziesiąt twarzy Greya”

Jeden z największych przebojów ostatnich lat, który bił rekordy popularności w kinach na całym świecie. Podobnie jak książkowy pierwowzór, „50 twarzy Greya” z Jamie Dornanem i Dakotą Johnson w rolach głównych opowiada historię młodej, niewinnej studentki, która podejmuje się przeprowadzenia wywiadu z zabójczo przystojnym i tajemniczym miliarderem. Dziewczyna zakochuje się w Christianie Greyu który stopniowo zaczyna przed nią odkrywać swoje sekrety i fascynacje.

„Uniwersytet potworny”

Kontynuacja przebojowej animacji „Potwory i spółka” wytwórni Disney Pixar. „Uniwersytet potworny” to w rzeczywistości prequel, który prezentuje nam początek przyjaźni głównych bohaterów – potworów Sully'ego i Mike'a. Doskonały film dla całej rodziny łączący klasyczną opowieść o przyjaźni z rasową komedią w studenckich realiach.

„Pentameron”

Zjawiskowe dzieło Matteo Garrone'a („Gomorra”) z gwiazdorską obsadą: Salma Hayek, Vincent Cassel, Toby Jones, John C. Reilly. „Pentameron” to baśniowa opowieść o zaborczej królowej, która gotowa jest poświęcić wszystko, żeby urodzić upragnionego syna. W tym samym czasie szalony król oddaje rękę swojej pięknej córki zdeformowanemu olbrzymowi, zaś dwie siostry zabiegają o względy lubieżnego władcy. Obie pragną w ten sposób zdobyć wieczną młodość i nieustające piękno, ale wygrać może tylko jedna sióstr.

„Milczenie owiec”

Anthony Hopkins i Jodie Foster w jednym z najważniejszych thrillerów w historii kina. „Milczenie owiec” to historia ambitnej agentki CIA, która stara się rozwiązać sprawę seryjnego mordercy. Wkrótce wychodzi na jaw, że kluczowym elementem układanki będzie pomoc psychopatycznego mordercy, ludożercy, a zarazem genialnego psychiatry, który nakieruje agentkę Starling na trop zabójcy kobiet. Jego pomoc będzie miała jednak wysoką cenę.

„Delicatessen”

Jedna z najlepszych i najbardziej absurdalnych komedii z 1991 roku. Akcja filmu rozgrywa się w post-apokaliptycznym świecie, w którym stale rosnący głód zmusza właściciela kamienicy do mordowania i zjadania lokatorów. Kolejnym daniem gospodarza ma się stać pewien młodzieniec, jednak na przeszkodzie staje córka mordercy, która zaczyna darzyć nowego lokatora uczuciem. Czy miłość uchroni go przed trafieniem pod nóż?

„Moje wielkie greckie wesele”

Przebojowa komedia romantyczna z 2002 roku, która z budżetem na poziomie 5 milionów dolarów zarobiła w samych Stanach Zjednoczonych ponad 240 milionów. Zabawne perypetie Iana zakochanego w Greczynce Touli przyciągnęły przed laty do polskich kin prawie 350 tysięcy widzów. Nadarza się więc świetna okazja, by przypomnieć sobie, na czym polega specyfika greckiej rodziny, która próbuje wydać za mąż swoją krewną.

Źródło artykułu:WP Film

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (13)