Trwa ładowanie...
d3ixlfq

Program TV na sobotę: "Kac vegas", "Powidoki", "Dlaczego nie" [23-09-2017]

W sobotę obejrzymy w telewizji ostatni film w reżyserii Andrzeja Wajdy – "Powidoki", najbardziej niegrzeczny polski film lat 80., czyli erotyczną komedię "Och, Karol" oraz przebojową komedię romantyczną "Dlaczego nie", która przyciągnęła do kin ponad 1,1 mln Polaków. Na kanale WP pojawi się thriller "Abecadło mordercy", a miłośnicy zwariowanych komedii nie mogą przegapić pierwszej części "Kac Vegas". Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 23 września.
Share
Anna Przybylska w filmie "Dlaczego nie"
Anna Przybylska w filmie "Dlaczego nie"Źródło: Materiały prasowe
d3ixlfq

"Dlaczego nie"

Komedia romantyczna twórców "Tylko mnie kochaj" i "Nigdy w życiu", która w 2007 r. biła rekordy popularności. Po walentynkowej premierze sprzedała blisko 250 tys. biletów, a ogółem przyciągnęła do kin 1,1 mln widzów. "Dlaczego nie" to historia Magłosi, młodej dziewczyny z prowincji, która przybywa na warszawską ASP. Po skończeniu studiów zaczyna rozglądać się za pracą i szybko dochodzi do wniosku, że znalezienie wymarzonego zajęcia nie będzie łatwym zadaniem. Dziewczyna nie daje jednak za wygraną, nie decyduje się na modną emigrację (film powstał w 2007 r.) i postanawia dalej walczyć o marzenia i... miłość. W obsadzie plejada gwiazd: Maciej Zakościelny, Anna Cieślak, Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Kot i Przemysław Cypryański.

Druzgocące opinie krytyków nie zaszkodziły filmowi i do dzisiaj wliczany jest on do kanonu polskich, ulubionych komedii romantycznych.

d3ixlfq

"Dlaczego nie" - Zobacz program TVN 00:00

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Kac Vegas"

"Kac Vegas" to idealna propozycja dla widzów chcących spędzić sobotni wieczór przy niepoprawnej komedii, w której dosłownie wszystko może się zdarzyć. Obraz Todda Phillipsa przedstawia zabawną historię grupki przyjaciół, którzy przybywają do Las Vegas na wieczór kawalerski jednego z nich. Panowie mają zamiar spędzić "ostatni dzień wolności" kolegi w niezapomniany sposób. Nieoczekiwanie imprezowicze budzą się rankiem w zdemolowanym pokoju hotelowym. Mężczyźni znajdują w nim nieznane nikomu niemowlę oraz… tygrysa. Nikt nie wie, co działo się poprzedniej nocy, a na dodatek nie wiadomo, gdzie zaginął pan młody. Trójka śmiałków musi za wszelką cenę znaleźć przyjaciela, aby ten mógł zdążyć na własny ślub! W rolach głównych Bradley Cooper, Ed Helms i Zach Galifianakis.

d3ixlfq

"Kac Vegas" - TVN 21:45

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj zwiastun filmu "Powidoki":

"Powidoki"

d3ixlfq

Ostatni film Andrzeja Wajdy z niezwykłą, bardzo wymagającą rolą Bogusława Lindy, który po śmierci reżysera ostro skrytykował scenariusz "Powidoków" (czytaj więcej tutaj). Film opowiadający historię Władysława Strzemińskiego, polskiego awangardzisty, który przez całe życie poszukiwał prawdy w sztuce. Wymowa artystyczna była dla niego na pierwszym miejscu, o czym przekonali się podziwiający go studenci i rodzina zepchnięta na drugi plan. Co znamienne, Linda portretując Strzemińskiego musiał skupiać się nie tylko na emocjach, ale przede wszystkim na dosłownym ukazaniu fizycznych ułomności artysty, pozbawionego jednej ręki i nogi.

"Powidoki" - Zobacz program HBO 20:00

"Abecadło mordercy"

Policyjni detektywi Megan Paige i Kenneth Shine pracują nad okrutnym morderstwem dziesięcioletniej Carli. Megan podejrzewa, że jest to dzieło seryjnego mordercy. Jej zaangażowanie w rozwiązanie zagadki powoli przeradza się w obsesję, a niemożność znalezienia sprawcy doprowadza na skraj załamania nerwowego. Kobieta coraz częściej ma halucynacje, w których pojawia się zabita dziewczynka. W końcu trafia do szpitala psychiatrycznego z rozpoznaniem schizofrenii paranoidalnej. Równocześnie traci pracę i narzeczonego.

d3ixlfq

"Abecadło mordercy" - WP 20:00

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

Obejrzyj zwiastun filmu "Abecadło mordercy":

"Demon"

d3ixlfq

"Demon” Marcina Wrony to mroczny thriller, który zrobił wrażenie nie tylko na polskich, ale także amerykańskich widzach i krytykach. Film, uważany za jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat, spodobał się do tego stopnia, że Amerykanie brali pod uwagę nakręcenie autorskiego remake'u. "Demon" opowiada o losach Piotra, który przyjeżdża do Polski z Wielkiej Brytanii, aby wziąć ślub ze swoją ukochaną. Od przyszłego teścia bohater otrzymuje stary dom. Dzień przed weselem pan młody znajduje nieopodal podarowanej posesji ludzkie szczątki. W trakcie oględzin dochodzi do przykrego wypadku, który doprowadza Piotra do utraty przytomności. Kilkanaście godzin później rozpoczynają się uroczystości weselne. Panna młoda oraz jej brat dostrzegają, że z Piotrem zaczynają się dziać bardzo niepokojące rzeczy. W rolach głównych występują: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt.

"Demon" - Canal+ 01:55

Obejrzyj zwiastun filmu "Demon":

"Seksmisja"

d3ixlfq

Nakręcona w 1983 r. komedia Juliusza Machulskiego to bezsprzeczny fenomen. Obok "Rejsu", trylogii Sylwestra Chęcińskiego czy "Misia" to najbardziej kultowy film w historii polskiego kina, który przyciągnął przed wielki ekran prawie 11,2 mln widzów. Wizja świata przyszłości, jaką zaproponował Machulski była niezwykle odważna, nawet jak na standardy kina światowego. Teksty typu "Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę" czy "Albert, wychodzimy!" weszły na stałe do języka potocznego. Mimo upływu lat "Seksmisja" nie traci na popularności, gromadząc za każdym razem przed telewizorami oddane grono widzów.

"Seksmisja" - Stopklatka TV 20:00

"Forrest Gump"

Kolejnym prezentowanym przez nas filmowym hitem, jaki obejrzymy dziś w TV, jest legendarny "Forrest Gump" w reżyserii Roberta Zemeckisa. Tytułowy bohater to mężczyzna cierpiący na łagodną odmianę autyzmu. Zbiegiem okoliczności odnosi on w swoim życiu pasmo sukcesów, a także bierze udział w najważniejszych wydarzeniach Stanów Zjednoczonych w drugiej połowie XX wieku. Pech jednak chce, że Forrest nie potrafi zdobyć serca swojej ukochanej Jenny. Film słusznie nagrodzono w 1995 r. aż sześcioma Oscarami. W roli głównej fenomenalny Tom Hanks.

"Forrest Gump" – Paramount 18:55

Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.

"Och, Karol"

Głośna komedia erotyczna Romana Załuskiego, twórcy takich hitów jak "Kogel - Mogel", "Galimatias, czyli Kogel - Mogel II", "Wściekły" czy "Anatomia miłości". Karol, młody architekt, cieszy się niezwykłym powodzeniem u kobiet. Dzień Karola rozpoczyna seria telefonów od i do pań. Jako pierwsza budzi go Maria, żona Karola i matka jego dwojga dzieci. Chwilę potem dzwoni Irena, kochanka, z którą spędza popołudnia po pracy. Kolejny telefon jest od Pauliny. Karola faworyzuje także sekretarka dyrektora. On sam romansuje również z Wandą, która pomaga mu załatwić atrakcyjny kontrakt w Nigerii. Ale czy nie za wiele kobiet jest w życiu Karola? Co się stanie, gdy spotka je wszystkie razem?

"Och, Karol" - Kino Polska 22:05


ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d3ixlfq

Podziel się opinią

Share
d3ixlfq
d3ixlfq