Trwa ładowanie...

Przegląd filmów Wajdy w Nowym Jorku

Share
Przegląd filmów Wajdy w Nowym Jorku
Źródło: AP
d4g9ll2

Pokazem "Ziemi obiecanej", nominowanej w 1976 r. do Oscara ekranizacji powieści Władysława Reymonta, rozpocznie się 17 października retrospektywa filmów Andrzeja Wajdy w Nowym Jorku - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).

Przegląd odbędzie się w kinie Walter Reade Theatre, stanowiącym część Lincoln Center, jednej z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych Nowego Jorku.

"Na codziennych seansach, trwających aż do 13 listopada, zostaną zaprezentowane wszystkie filmy fabularne Wajdy oraz wiele z jego dokumentów. Osobno, w kinie Anthology Film Archives, będzie miał miejsce także przegląd wybranych spektakli Teatru Telewizji w reżyserii Wajdy" - poinformował PISF.

d4g9ll2

Wajda weźmie udział w nowojorskim pokazie "Ziemi obiecanej" - zapowiedziano w informacji przekazanej przez PISF.

Ponadto, poinformował Instytut, podczas pobytu w Nowym Jorku Wajda wygłosi wykład dla studentów Uniwersytetu Columbia; przewidziano także spotkania reżysera z widzami i dziennikarzami.

Przegląd filmów Andrzeja Wajdy odbędzie się również na Kubie - rozpocznie się 1 listopada w kinie Charlie w Hawanie. Kubańska publiczność obejrzy 17 filmów polskiego reżysera. Niektóre z nich zostaną pokazane na Kubie po raz pierwszy - jak "Człowiek z marmuru" czy "Katyń".

d4g9ll2

Podziel się opinią

Share
d4g9ll2
d4g9ll2