Trwa ładowanie...
10-05-2007 11:30

'Ranczo' pojawi się na dużym ekranie

Share
'Ranczo' pojawi się na dużym ekranie
d40f96t

Po sukcesie drugiej serii emitowanego w TVP1 'Rancza' w planach jest już kolejny sezon. Jak informują wirtualnemedia.pl powstanie także powiązany z serialem film pełnometrażowy.

Negocjacje pomiędzy TVP a firmą producencką Studio A w sprawie trzeciej już serii „Rancza” są na finiszu. Zdjęcia do nowych odcinków mają rozpocząć się jesienią. Nowy sezon będzie liczyć podobnie jak poprzednie 13 odcinków – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Na razie nieznane są szczegóły dotyczące fabuły, ale wiadomo, że w nowej serii pojawią się 2 – 3 nowe postacie. Reżyserem nadal będzie Wojciech Adamczyk, a scenariusz przygotowują Robert Brutter i Jerzy Niemczuk.Kręcenie trzeciego sezonu popularnego serialu poprzedzić mają zdjęcia do filmu pełnometrażowego pod roboczym tytułem „Ranczo Wilkowyje”, które rozpoczną się wczesnym latem.

- Jest to opowieść o losach bohaterów "Rancza", niewykorzystująca bezpośrednio wątków prezentowanych w kolejnych odcinkach serii, ale tworząca swego rodzaju "wariację na temat" – określa fabułę filmu Aneta Wrona, rzecznik prasowy Telewizji Polskiej, która prawdopodobnie zostanie jego koproducentem.

d40f96t

W filmie widzowie zobaczą zatem tych samych bohaterów i te same miejsca, ale fabuła będzie zupełnie inna. Jak tłumaczy Wrona, być może pojawią się nowi aktorzy, ale w rolach drugo- czy trzecioplanowych. Z naszych informacji wynika jednak, że w filmie wystąpi gościnie gwiazda. Produkcja będzie realizowana przez tę samą ekipę, która produkuje serial.

„Ranczo” opowiada o losach Amerykanki polskiego pochodzenia, która dziedziczy na podlaskiej wsi stary dworek swoich przodków – tytułowe ranczo. Przyjeżdża do Polski z zamiarem wyremontowania go. Ludzie, z jakimi się spotyka, problemy, jakie przed nią stają i sytuacje, z jakimi musi sobie radzić, składają się na ironiczny, a jednocześnie bardzo realistyczny obraz życia i mentalności wiejskiej społeczności. W rolach głównych występują m.in. Ilona Ostrowska, Cezary Żak i Rafał Królikowski.

Pierwszy sezon „Rancza” pojawił się na antenie Jedynki w marcu 2006 roku i od razu zyskał dużą popularność. Trzy pierwsze odcinki serialu obejrzało wtedy średnio 4,46 mln osób, zaś ostatnie odcinki miały nawet ponad 5 mln widzów. Jeszcze większą popularnością cieszy się nadawana od połowy marca br. w TVP1 druga seria (niedziela, godz. 20.15), której trzy pierwsze epizody przyciągnęły przez telewizory aż 6,96 mln widzów (udziały 37,16 proc.), co dało Jedynce pozycję zdecydowanego lidera w niedzielny wieczór. (Dane AGB Nielsen Media Research).

d40f96t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40f96t
d40f96t