Trwa ładowanie...
09-09-2009 13:34

Rozpoczął się Festiwal Filmowy "Intergracja Ty i Ja"

Rozpoczął się Festiwal Filmowy "Intergracja Ty i Ja"
d2lvyaz
d2lvyaz

VI Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja", na którym prezentowane są obrazy o problemach i życiu osób niepełnosprawnych, rozpoczął się we wtorek w Koszalinie (Zachodniopomorskie).

Impreza potrwa do 12 września. W ramach konkursowych pokazów można będzie zobaczyć sześć filmów fabularnych, 22 dokumentalne oraz 10 produkcji amatorskich.

Filmy na festiwal nadesłano z Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Izraela, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Polski.

"Motyl 2009" - to Grand Prix w konkursie filmów fabularnych. Filmy ocenia pięcioosobowe jury, w którego składzie są m.in. francuski aktor Marc Ernest Fourneau, reżyser Michał Jóźwiak i współtwórca kabaretu "Tey" Bogdan Smoleń.

d2lvyaz

Projekcje filmów odbywają się w kinie Alternatywa, znajdującym się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii.

Festiwalowi "Integracja Ty i Ja" towarzyszą różnego rodzaju warsztaty, wystawy fotografii - swoje zdjęcia prezentuje m.in. Marcin Kaczorowski, niewidomy kibic Widzewa Łódź, do niedawna masażysta tego klubu, bohater dokumentalnego filmu "Heniu, idziemy na Widzew". Odbędą się też spotkania ze gośćmi, jednym z nich będzie niepełnosprawny sportowiec z Francji Franck Festor, który w grudniu 2007 r. razem z amerykańską wioślarką Angelą Madsen przepłynął w 67 dni Atlantyk.

d2lvyaz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lvyaz