Trwa ładowanie...

'Ryś' - najbardziej tajemnicza polska produkcja

Share
'Ryś' - najbardziej tajemnicza polska produkcja
d27xzrk

Na Suwalszczyźnie kończy się właśnie pierwsza faza zdjęć do filmu „Ryś” , według scenariusza i w reżyserii Stanisława Tyma. To od wielu lat oczekiwana kontynuacja losów prezesa Ryszarda Ochódzkiego – sławnego Misia z filmów Stanisława Barei. Produkcja jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy, na plan wstęp mieli tylko nieliczni.

Nawet aktorzy nie poznali całego scenariusza, otrzymali jedynie fragmenty, w których występują kreowane przez nich postaci.

d27xzrk

Skąd ta tajemnica? Wcielający się w jedną z ról Marian Glinka mówi:

„-_ Staszek nawet w najmniejszych rólkach obsadził wybitnych, zawodowych aktorów. To świetny, gwarantujący sukces, pomysł. Myślę, że stąd ta tajemnica, po co ujawniać wszystko od razu?”_– przekonuje aktor.

Prasa zgodnie obwołuje film mianem najbardziej oczekiwanej polskiej produkcji ostatnich lat, w mediach pojawia się również wiele spekulacji dotyczących tego, co się dzieje na planie. Już pierwszego dnia zdjęciowego zauważono kilka niespodzianek obsadowych.

Wśród aktorów jest Krzysztof Globisz (w sutannie), Joanna Szczepkowska oraz niezawodny Janusz Rewiński. Media podały też jedną nieścisłą informację. Po planie miał się rzekomo kręcić sobowtór Stanisława Tyma. Ta postać to jednak nie sobowtór, lecz rodzony brat reżysera. Antoni Tym pokaże się w filmie w pełnej charakteryzacji. Co to będzie za rola?

d27xzrk

Tego twórcy jeszcze nie chcą zdradzić, Stanisław Tym mówi jedynie:

„- Do tej roli potrzebowaliśmy osoby względnie do mnie podobnej, stad ten wybór”.

Nic więcej nie wiadomo. Antoni Tym ma już za sobą pewne doświadczenia filmowe, w „Misiu” był przechodniem z psem w finałowej scenie filmu.

„Ryś” to powrót do postaci Ryszarda Ochódzkiego. Prezes Klubu Sportowego Tęcza sprawnie radzi sobie z przemianami ustrojowymi w kraju. Widocznie dla ludzi takich jak on miejsce znajdzie się w każdej rzeczywistości.

Scenariusz, jak twierdzą ci, którzy go czytali, jest śmieszny, mądry i naprawdę zaskakujący. W filmie pojawi się kilka dobrze znanych widzom postaci, jak choćby Wacław Jarząbek (Jerzy Turek)
, Maria Wafel (Zofia Merle)
czy Zygmunt Molibden (Krzysztof Kowalewski)
, ale też szereg zupełnie nowych.

Produkcja „Rysia” przeniesie się teraz do Warszawy. Premiera filmu planowana jest w lutym 2007 roku.

d27xzrk

Podziel się opinią

Share
d27xzrk
d27xzrk