Trwa ładowanie...
stanisław tym
14-12-2006 11:09

Ryszard Ochódzki posłem na Sejm i kandydatem na prezydenta

Share
Ryszard Ochódzki posłem na Sejm i kandydatem na prezydenta
d1bvoq1

Ryszard Ochódzki, główny bohater komedii Ryś, zostanie posłem na Sejm i kandydatem na prezydenta Polski. Pierwsze sceny komedii w reżyserii Stanisława Tyma obejrzeli już przedstawiciele branży filmowej, za kilka dni zobaczą je widzowie w kinach - poinformowała reprezentująca dystrybutora komedii, firma Big Bang PR. Muzykę do "Rysia" skomponował Piotr Rubik.

Jak powiedział Krzysztof Dużyński z Big Bang PR, za kilka dni w polskich kinach zacznie być pokazywany kilkuminutowy zwiastun "Rysia". Jako pierwsi, wybrane sceny z komedii obejrzeli w krakowskim kinie "Kijów" przedstawiciele branży filmowej, wśród nich właściciele kin i reprezentanci dystrybutorów filmowych.

Pokazano między innymi pierwsze, po dłuższym czasie, spotkanie Zygmunta Molibdena (w jego roli Krzysztof Kowalewski) i Ryszarda Ochódzkiego, czyli Rysia (Tym) - poinformował Dużyński.

„- W scenie tej Molibden pyta Rysia: "Co ty tu robisz?! Ochódzki odpowiada: "Jak to? Rysia, starego druha, nie poznajesz?" - powiedział Dużyński.

d1bvoq1

Zaprezentowano też krótką scenę z udziałem Jerzego Turka, czyli trenera Wacława Jarząbka. Jarząbek jest pytany przez młodą sekretarkę:

„- Czy pan czasem nie jest listonoszem? Odpowiada zirytowany: Nie! Ma to być żartobliwe nawiązanie do serialu "Złotopolscy", w którym aktor wcielił się w rolę listonosza” - tłumaczył Dużyński.

Jak powiedział, do najciekawszych pokazanych scen należała ta, w której Ochódzki przemawia z mównicy sejmowej… „- Ochódzki zostaje posłem na Sejm. Wygłasza w Sejmie płomienne przemówienie na temat sytuacji w Polsce. Jest ono w istocie odczytanym przez Rysia wypracowaniem z zeszytu szkolnego na temat Oświecenia. Zawiera sformułowania takie, jak np. "rozrywanie Rzeczpospolitej na strzępy" - powiedział Dużyński.

Dodał, że pełne żaru wystąpienie Ochódzkiego zostanie bardzo dobrze przyjęte w Sejmie, a pewne kręgi polityczne postanowią uczynić z Rysia kandydata na prezydenta Polski.

d1bvoq1

Dużyński powiedział, że zwiastun zawiera również fragment utworu Piotra Rubika, który skomponował muzykę do "Rysia". Takiego Rubika jeszcze nie znaliśmy - zapewnił przedstawiciel Big Bang PR.

Zdjęcia do "Rysia" rozpoczęły się 28 sierpnia w klasztorze pokamedulskim nad jeziorem Wigry. Na planie "filmu pojawili się m.in. Tym - jako Ryszard Ochódzki, Kowalewski - w roli Zygmunta Molibdena, Turek - jako Wacław Jarząbek, oraz Zofia Merle - jako Maria Wafel.

W obsadzie - według Big Bang PR - znaleźli się także m.in.: Danuta Stenka, Beata Tyszkiewicz, Grażyna Szapołowska, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Globisz, Paulina Holtz, Anna Przybylska, Agata Buzek, reżyser kultowego "Rejsu" Marek Piwowski, dziennikarz Grzegorz Miecugow, członkowie kabaretów Mumio i Ani Mru-Mru oraz brat Stanisława Tyma - Antoni Tym.

Główny bohater "Rysia", Ryszard Ochódzki, będzie musiał odnaleźć się w realiach kraju po przemianach ustrojowych. Ochódzki zostaje biznesmenem. Po raz kolejny w kłopoty wpędzi go słabość do kobiet.

W "Rysiu" Ochódzki został pokazany w nowej, współczesnej rzeczywistości. Jak ocenili twórcy filmu, ze względu na swoje "lawiranctwo, brak oporów moralnych, chamstwo i inne przydatne dziś cechy" radzi on sobie doskonale także współcześnie.

"Ryś" ma trafić do polskich kin 9 lutego.

d1bvoq1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bvoq1