Trwa ładowanie...
d1m3hxf
d1m3hxf
d1m3hxf
d1m3hxf

Rytuał

Najnowsze informacje
d1m3hxf
3.3
(52 głosy)
Oceń:
d1m3hxf
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1m3hxf
Zdjęcie

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami film "Rytuał" opowiada o losach sceptycznego ucznia seminarium duchownego, Michaela Kovaka (Collin O'Donoghue), który z niechęcią uczęszcza do szkoły dla egzorcystów w Watykanie.

W Rzymie spotyka nieortodoksyjnego księdza, ojca Lucasa (Anthony Hopkins), który zapoznaje go z mroczną stroną wiary.

„To, że nie wierzysz w diabła, nie ochroni cię przed nim”. Ojciec Lucas.

Egzorcyści i ciemne moce, z którymi mają do czynienia, od dawna fascynują ludzi, bez względu na wiarę i pochodzenie. „W obrzędach egzorcyzmów jest coś, co interesuje wszystkich” — stwierdza reżyser Mikael Håfström.

„I choć zainteresowanie to wywodzi się głównie z religii, nie bez znaczenia pozostaje również wpływ kultury masowej. Nakręcony w latach siedemdziesiątych Egzorcysta to wciąż najbardziej znany film o tym zjawisku. To temat, który intryguje ludzi na całym świecie. Nawet pomimo tego — a może właśnie dlatego — że nie da się go ani w pełni zrozumieć, ani wyjaśnić. Im dłużej się nad tym zastanawiamy, tym większego nabieramy przekonania, że nie ma łatwych odpowiedzi”.

W swojej aktorskiej karierze Anthony Hopkins miał już okazję zanurzyć się w otchłani filmowego zła dzięki niezapomnianej kreacji Hannibala Lectera w Milczeniu owiec. O filmie Rytuał mówi: „Ten obraz stawia przed nami rozmaite pytania. Czy to szatan? Czy w ogóle istnieje jego ucieleśnienie? A może to psychologia? Czy to Freud czy Bóg? Któż to wie?”

d1m3hxf
Rytuał
Tytuł oryginalny

Rite, The

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

01.04.2011

Czas trwania

114 min.

Obsada
d1m3hxf
d1m3hxf

Podziel się opinią

Share
d1m3hxf
d1m3hxf
d1m3hxf
d1m3hxf
d1m3hxf