Trwa ładowanie...
28-05-2009 15:14

Sąd: aktor niewinny - nie załatwił sobie prawa jazdy

Sąd: aktor niewinny - nie załatwił sobie prawa jazdyŹródło: ONS.pl
d32j14a
d32j14a

Sąd Okręgowy w Suwałkach (Podlaskie) uniewinnił w procesie apelacyjnym znanego aktora Zbigniewa B. od zarzutu wyłudzenia prawa jazdy kategorii B i E.

Sąd utrzymał wyrok uniewinniający pierwszej instancji w części dotyczącej wyłudzenia prawa jazdy.

Z kolei w części drugiej, dotyczącej wyłudzenia zaświadczenia o ukończeniu kursu na przyczepę samochodową, zmienił wyrok Sądu Rejonowego w Suwałkach i umorzył postępowanie ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu.

Sąd w pierwszej instancji skazał Zbigniewa B. na 6 tys. zł grzywny. Sąd wydał taki sam wyrok wobec znajomego aktora, który zdawał z nim prawo jazdy. Sąd uzasadnił wyrok tym, że aktor oraz jego znajomy odbyli kurs, ale nie w całości, gdyż zabrakło kilku godzin jazdy. Dlatego sąd umorzył wobec nich postępowanie, a nie uniewinnił od zarzutu.

Według prokuratury Zbigniew B. i jego znajomy Mirosław S. mieli dopuścić się zarzucanych czynów w sierpniu 2006 roku. Zamiast na egzaminie, mieli załatwić prawo jazdy w jednym z barów koło Augustowa. Przy alkoholu aktor, jego znajomy oraz egzaminator mieli uzgodnić, jak wszystko ma się odbyć.

d32j14a

Aktor za pośrednictwem swoich znajomych miał uzgodnić z egzaminatorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach, że nie przystąpi do egzaminu, ale egzaminator wystawi mu zaświadczenie, że go zdał.

Zbigniew B. to jeden z bardziej znanych polskich aktorów. Oprócz wielu seriali, m.in. "Graczykowie", "Święta wojna", "Polskie Drogi", "Dom", zagrał w filmach: "Przepraszam, czy tu biją?", "Miś", "Człowiek z żelaza" oraz "Dzień świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

d32j14a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32j14a