Trwa ładowanie...
d1km4pn

Samson

Najnowsze informacje
4.0
(1 głos)
Oceń:
Film "Samson" to film religijny, ale i film akacji, ekranizacja biblijnej relacji pochodzącej z Księgi Sędziów, a mówiącej o wybranym przez Boga Hebrajczyku o nadludzkiej sile.
d1km4pn
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Pure Flix

Samson – zarys fabuły

Film "Samson" obrazuje postać o tym właśnie imieniu, w Starym Testamencie występującą jako ostatni z sędziów biblijnych. O jego namaszczeniu przez Boga Jahwe miał świadczyć między innymi fakt, że narodził się z bezpłodnej kobiety. Przeznaczeniem Samsona miało być życie jako nazirejczyk, czyli osoba, która nie może spożywać alkoholu czy ścinać włosów, a także pokonanie Filistynów, wrogów Izraelitów.

Wiedziony wolą Boga Samson poślubia kobietę z wrogiego ludu i drogą nieporozumienia rozpętuje zacięte walki. Jednak upadek Samsona to zasługa jego drugiej żony, Dalili, która zdradzając jego tajemnicę, wysyła go na śmierć. Bóg jednak Samsona nie opuszcza i wspomaga w chwili słabości.

W obsadzie aktorskiej "Samsona" zobaczyć można znanego z filmu "Titanic" Billy'ego Zane'a oraz występującego dotychczas jedynie w epizodycznych rolach Taylora Jamesa.

Samson – ciekawostki

Film "Samson" to nie jedyna ekranizacja relacji biblijnej. Dotychczas powstały trzy ekranizacje pod tytułem "Samson i Dalila", z których najpopularniejszy jest film z 1949 roku z Victorem Mature w roli głównej.

Zdjęcia do filmu "Samson" kręcone były w RPA, w Kapsztadzie i Stellenbosch.

Zobacz inne najlepsze filmy religijne 2018 roku.

Samson
Tytuł oryginalny

Samson

Gatunek

film religijny, dramat, film akcji

Kraj produkcji

RPA, Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

07.02.2018

Data polskiej premiery

17.08.2018

Czas trwania

110 min.

Reżyser
Obsada
d1km4pn

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1km4pn
d1km4pn
d1km4pn