ycipk-345mxl
ycipk-345mxl

Samson - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film "Samson" to film religijny, ale i film akacji, ekranizacja biblijnej relacji pochodzącej z Księgi Sędziów, a mówiącej o wybranym przez Boga Hebrajczyku o nadludzkiej sile.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-345mxl
Samson to Hebrajczyk o nadludzkiej sile Youtube.com - stopklatki
Podziel się

Samson – zarys fabuły

Film "Samson" obrazuje postać o tym właśnie imieniu, w Starym Testamencie występującą jako ostatni z sędziów biblijnych. O jego namaszczeniu przez Boga Jahwe miał świadczyć między innymi fakt, że narodził się z bezpłodnej kobiety. Przeznaczeniem Samsona miało być życie jako nazirejczyk, czyli osoba, która nie może spożywać alkoholu czy ścinać włosów, a także pokonanie Filistynów, wrogów Izraelitów.

Wiedziony wolą Boga Samson poślubia kobietę z wrogiego ludu i drogą nieporozumienia rozpętuje zacięte walki. Jednak upadek Samsona to zasługa jego drugiej żony, Dalili, która zdradzając jego tajemnicę, wysyła go na śmierć. Bóg jednak Samsona nie opuszcza i wspomaga w chwili słabości.

ycipk-345mxl

W obsadzie aktorskiej "Samsona" zobaczyć można znanego z filmu "Titanic" Billy'ego Zane'a oraz występującego dotychczas jedynie w epizodycznych rolach Taylora Jamesa.

Samson – ciekawostki

Film "Samson" to nie jedyna ekranizacja relacji biblijnej. Dotychczas powstały trzy ekranizacje pod tytułem "Samson i Dalila", z których najpopularniejszy jest film z 1949 roku z Victorem Mature w roli głównej.

Zdjęcia do filmu "Samson" kręcone były w RPA, w Kapsztadzie i Stellenbosch.

Zobacz inne najlepsze filmy religijne 2018 roku.

ycipk-345mxl
Tytuł oryginalny

Samson

Gatunek

film religijny, dramat, film akcji

Kraj produkcji

RPA, Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

07.02.2018

Data polskiej premiery

17.08.2018

Czas trwania

110 min.

Reżyser
Obsada
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-345mxl
ycipk-345mxl
ycipk-345mxl