Najlepsze filmy religijne 2018

Najlepsze filmy religijne 2018
Źródło zdjęć: © Youtube.com | Movieclips Trailers

"Maria Magdalena" to film religijny z 2018 roku o losach nawróconej biblijnej grzesznicy, która znalazła zrozumienie w sercu Jezusa z Nazaretu.

"Maria Magdalena" obrazuje życie jednej z najbardziej tajemniczych postaci Nowego Testamentu. Grzeszna przeszłość i bliskość z Jezusem stawia, że do dziś pojawiają się teorie apokryficzne dotyczące ich domniemanego związku.

Akcja* filmu "Maria Magdalena"* rozpoczyna się w momencie jej konfliktu z rodziną i wspólnotą, które kategorycznie wyrzucają ją poza swój krąg. Światłem w ciemności okazuje się spotkanie z tajemniczym mistrzem z Nazaretu, który nie tylko nie potępia Magdaleny, ale pozwala jej dołączyć do grupy swoich apostołów.

Maria Magdalena odnajduje wiarę i porzucone wartości. Staje się wierną kompanką Jezusa aż do jego męczeńskiej śmierci. I to właśnie jej Jezus zmartwychwstały ukaże się jako pierwszej.

W obsadzie aktorskiej filmu "Maria Magdalena" znaleźli się Roonney Mara i Joaquin Phoenix.

1 / 9

Paweł, apostoł Chrystusa (Paul, Apostle of Christ) - Najlepsze filmy religijne 2018

Obraz
© Youtube.com | AFFIRM Films

"Paweł, apostoł Chrystusa" to film religijny nawiązujący do ewangelicznej postaci Pawła z Tarsu, bezwzględnego żołnierza, który stał się jednym z najważniejszych apostołów Jezusa.

"Paweł, apostoł Chrystusa" obrazuje losy Szawła, zagorzałego faryzeusza i żołnierza prześladującego chrześcijan, który pewnego dnia doznaje przemiany. W drodze do Damaszku bowiem, gdy zostaje oślepiony, przemawia do niego sam Bóg. Zostaje Pawłem, człowiekiem, który obok św. Piotra stanie na czele społeczności chrześcijańskiej swoich czasów.

Święty Paweł jako człowiek oczytany zostanie autorem listów, które wejdą w kanon Nowego Testamentu.

2 / 9

Samson

Obraz
© Youtube.com | Pure Flix

"Samson" to film religijny z 2018 roku. Jest to ekranizacja opowieści biblijnej o wybrańcu Boga, Samsonie, który wyróżniał się nadludzką siłą.

Film "Samson" nawiązuje do postaci Samsona, ostatniego z sędziów ujętych w zapisach Księgi Sędziów Starego Testamentu. Samson miał narodzić się z bezpłodnej kobiety i od początku zostać naznaczony jako nazirejczyk, czyli poświęcony Bogu. Jego zadaniem miała być obrona Izraelitów w konflikcie z Filistynami.

Samson, zgodnie z wolą Boga Jahwe, żeni się z Filistynką, co w konsekwencji prowadzi do konfliktu z wrogim ludem. Jednak to druga żona i bezmyślność Samsona doprowadza go do upadku. W krytycznej chwili bohater prosi Boga o wsparcie i je otrzymuje.

W tradycji żydowskiej, a potem chrześcijańskiej Samson stał się symbolem silnego człowieka o małej wierze i słabości natury moralnej.

W obsadzie filmu "Samson" znalazł się między innymi Billy Zane.

3 / 9

Bóg nie umarł: Światło w ciemności (God's Not Dead: A Light in Darkness) - Najlepsze filmy religijne 2018

Obraz
© Youtube.com | Pure Flix

"Bóg nie umarł: Światło w ciemności" to film religijny fabularyzowany, który opowiada historię wielebnego Dave'a, który musi się zmagać z przeciwnikami wiary.

Film "Bóg nie umarł: Światło w ciemności" to kontynuacja „Bóg nie umarł” z 2014 roku, trzecia już część z serii.

Tym razem fabuła "Bóg nie umarł: Światło w ciemności" krąży wokół sprzeciwów przeciwników wiary odnośnie kościoła św. Jakuba. Problemem jest fakt, że budynek stoi na terenie uniwersytetu. Pewniej nocy w kościele wybucha pożar, co staje się pretekstem władz uczelni do usunięcia go ze swojej ziemi.

Wielebny Dave dostaje pogróżki, które mimo wsparcia parafian, skłaniają go do przeniesienia świątyni. Dodatkowo powraca jego brat, zagorzały przeciwnik wiary. Bracia muszą zmagać się wydarzeniami z przeszłości i odpowiedzieć na porzucone dawniej pytania.

4 / 9

Ignacy Layola (Ignacio de Loyola) - Najlepsze filmy religijne 2018

Obraz
© Youtube.com | JesComTV

"Ignacy Loyola" to film religijny produkcji hiszpańsko-filipińskiej. Jego światowa premiera odbyła się co prawda w 2016 roku, jednak w Polsce dostępny jest dopiero od 12 stycznia 2018 roku.

"Ignacy Loyola" to film o świętym Kościoła katolickiego, żyjącym na przełomie XV i XVI wieku w Hiszpanii. Był synem bogatego feudała baskijskiego, przez co od młodości opływał w pieniądze i obracał się w najlepszym towarzystwie. Ignacy Loyola był kobieciarzem i bezkompromisowym żołnierzem, który w pewnym momencie życia podjął walkę z wewnętrznymi demonami.

Przez konflikt z samym sobą i depresję Ignacy Loyola uczy się miłosierdzia. Nawraca się i głosi Słowo Boże. Staje przed Inkwizycją oskarżony o herezję. Za kilkadziesiąt lat ma zostać wyniesiony na ołtarze jako święty Kościoła katolickiego.

5 / 9

Tam, gdzie mieszka Bóg (Beyond the Sun) - Najlepsze filmy religijne 2018

Obraz
© Youtube.com | Movie Trailers and Clips

"Tam, gdzie mieszka Bóg" to film religijny dla dzieci. Opowiada o piątce przyjaciół, która wybiera się w podróż, jak się okazuje także inicjacyjną.

Film "Tam, gdzie mieszka Bóg" ukazał się w 2017 roku, jednak jego polską premierę wyznaczono na 20 kwietnia 2018 roku.

Fabuła filmu "Tam, gdzie mieszka Bóg" opowiada o losach małego Andrew, który postanawia uciec z domu w poszukiwaniu zlokalizowanego w górach sanktuarium Jezusa. Jego poczynania niepokoją czwórkę jego przyjaciół, którzy wyruszają w podróż, aby go odszukać. Po drodze będą musieli stawić czoła wszystkim przeciwnościom, ale to pozwoli im zrozumieć siłę wiary.

Gościnnie w filmie "Tam, gdzie mieszka Bóg" pojawia się papież Franciszek, który z ojcowską troską tłumaczy dzieciom prawdy wiary.

6 / 9

Moja miłość (I'm not ashamed)

Obraz
© Youtube.com | Movieclips Indie

Dramat "Moja miłość" opowiada o Rachel Joy Scott, pierwszej ofierze zamachowców w Columbine High School w 1999 roku.

Wydarzenie z 20 kwietnia 1999 roku ze szkoły średniej w Columbine wstrząsnęło całym światem. W zamachu zorganizowanym przez dwóch nastolatków zgięło 13 osób, a 24 zostały ranne. Pierwszą ofiarą była Rachel Joy Scott, główna bohaterka filmu "Moja miłość". To z jej perspektywy opowiedziana została ta historia.

Dziewczyna jest wzorową uczennicą, a także uczynną i sympatyczną koleżanką. Wyróżnia ją też niezłomna wiara, której daje świadectwo w kontakcie z najbliższymi oraz rówieśnikami. Dziewczyna czuje, że może uratować wiele osób swoim przykładem i słowami. Ginie po tym, jak przyznaje się do wiary w Boga, co rzeczywiście potwierdza naoczny świadek zabójstwa dziewczyny, jej kolega Richard Castaldo.

Film "Moja miłość" to piękna opowieść o wielkiej wierze i niezłomności młodej dziewczyny. Produkcja ukazała się w 2016 roku, jednak polską premierę miała 2 marca 2018 roku.

7 / 9

Papież Franciszek i jego przesłanie (Pope Francis: A Man of His Word)

Obraz
© Youtube.com | Focus Features

Kolejną propozycją najlepszego filmu religijnego 2018 roku jest dokument "Papież Franciszek i jego przesłanie".

Film "Papież Franciszek i jego przesłanie" to dokument ukazujący biografię Ojca Świętego. Wybór argentyńskiego kardynała i skromnego jezuity, Jorge Mario Bergoglio, na papieża dla wielu nie był zaskoczeniem. Jako głowa Kościoła katolickiego duchowny przyjął imię Franciszek w wyrazie poświęcenia dla najuboższych. Tak też wygląda pontyfikat papieża Franciszka.

W dokumencie "Papież Franciszek i jego przesłanie" biskup Rzymu wypowiada się na temat wiary, dobroci i ofiarności, daje wskazówki, jak być lepszym katolikiem. Dodatkowo materiał zawiera wypowiedzi polityków i duchownych z najbliższego otoczenia papieża. Kamera ukazuje wnętrza budynków watykańskich, którymi papież Franciszek przechodzi każdego dnia.

Za reżyserię filmu dokumentalnego "Papież Franciszek i jego przesłanie" odpowiedzialny jest wielokrotnie nagradzany artysta Wim Wenders. W jego portfolio znaleźć można między innymi reżyseria filmu "Lisbon Story".

8 / 9

Gurgacz. Kapelan Wyklętych

Obraz
© Youtube.com | Gloria 24

Film "Gurgacz. Kapelan Wyklętych" to opowieść o młodym księdzu, który został kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej.

Głównym bohaterem filmu "Gurgacz. Kapelan Wyklętych" jest Władysław Gurgacz. Mężczyzna obrał drogę kapłaństwa i w 1931 roku wstąpił do Towarzystwa Jezusowego. Jego pierwsze lata posługi kapłańskiej przypadły na trudne czasy II wojny światowej i komunizmu w Polsce. Mimo to realizował swoje przyrzeczenia złożone w 1939 roku przed obrazem Maryi Królowej Polski, w których obiecywał ofiarować się ojczyźnie.

Po II wojnie światowej ksiądz Gurgacz został kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej nazywanej także Żołnierzami Wyklętymi. Zagrzewał do walk, wspierał duchowo i sam włączał się w działania podziemia antykomunistycznego. Tym samym stał się wrogiem władzy, a w konsekwencji został skazany na śmierć w 1947 roku.

Film "Gurgacz. Kapelan Wyklętych" to opowieść nie tylko o wytrwałym i pobożnym księdzu, ale również trudnych czasach, jakie nawiedziły Polskę kilkadziesiąt lat temu.

9 / 9

Święty niezłomny (Poveda)

Obraz
© Youtube.com | goyaproducciones

Biografia filmowa "Święty niezłomny" to kolejna propozycja filmu o świętym, który tak jak Ignacy Loyola pochodził z Hiszpanii. Tym razem chodzi o księdza, żyjącego w trudnych czasach hiszpańskiej wojny domowej.

Głównym bohaterem filmu "Święty niezłomny" jest ksiądz katolicki Pedro Poveda. Duchowny przybywa do niewielkiej osady, której mieszkańcy żyją w tamtejszych jaskiniach. Panuje tam bieda i analfabetyzm, co staje się dla młodego księdza pretekstem do przeprowadzenia misji. Pedro Poveda swoje siły skupia na działalności edukacyjnej względem dzieci i emancypacyjnej wobec kobiet z wioski. Poprowadzi szereg inicjatyw społecznych i edukacyjnych, zajmuje się także działalnością wydawniczą.

Jak pokazuje fabuła filmu "Święty niezłomny" zapał i niezłomna wiara księdza doprowadzają do tragicznych wydarzeń. W świetle szalejącej wojny domowej w Hiszpanii, Pedro Poveda jako przedstawiciel znienawidzonego kleru zostaje pojmany i zamordowany. Męczeńska śmierć wyprowadzi jednak jego nazwisko do pocztu świętych Kościoła katolickiego.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)